Понад 21% учнів Чернівецької області мають «спецгрупу» з фізкультури. У Чернівцях цей показник ще вищий – 29,8%. На що найчастіше скаржаться діти та які хвороби виявляють у них лікарі 2Впливовому АССпекту» розповіла Марія Поліщук, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА, начальник відділу організації медичної допомоги населенню та охорони здоров’я дітей і матерів.
– Маріє Іванівно, чи проводяться якість обстеження учнів перед початком навчального року?
– Ні, перед початком навчального року – три місяці літа. У цей час діти оздоровлюються, а не ходять до лікарів. Обстеження проводяться в межах навчального року. Проте, якщо раніше двічі на рік бригада лікарів приїжджала до школи і оглядала дітей, то тепер не лікар іде до школяра, а школяр із батьками – до лікаря. Такий огляд проводиться раз у рік у зручний час та лише у присутності батьків дитини.
– Наскільки допомогла проба Руф’є оцінити здоров’я наших школярів, їхні фізичні можливості?
– Цей тест допомагає об’єктивно визначити групу для занять школяра на уроках фізичної культури. У пробі Руф’є використовуються значення частоти серцевих скорочень y різні часові періоди відновлення після фізичних навантажень. За результатами, які ми отримали станом на 1 жовтня 2017 року, 35,66% буковинських школярів потрапили до основної групи з фізкультури, 42,48% - до підготовчої, 21,39% - до спеціальної.
Читайте ще: 95% батьків у Чернівцях вакцинують своїх дітей
– Що таке спецгрупа з фізичної культури?
– Якщо школярі основної та підготовчої груп відрізняються лише вимогами до нормативів, то для дітей спецгрупи цих нормативів узагалі не існує. Вони виконують все так, як можуть, не перевантажуючи себе.
– Які хвороби найчастіше виявляють лікарі у школярів?
– У дітей молодшого віку переважають захворювання органів дихання. Уже після завершення початкової школи доводиться констатувати хвороби кишково-шлункового тракту та ендокринної системи. Значно помолодшала гіпертонічна хвороба. Тепер її часто доводиться діагностувати у школярів.
– Тобто можна говорити про те, що стан здоров’я наших учнів з кожним роком погіршується?
– Я би так не драматизувала. Швидше, можна говорити про ранню діагностику багатьох хвороб. 45% усіх захворювань школярів пов’язані із психічною складовою, зростанням кількості стресових ситуацій. Вони провокують гіпертонію, виразку шлунка, ураження інших внутрішніх органів.
Вам буде цікаво: Вперше в Україні медики Чернівців ініціювали вакцинний Challenge
- А де діти здоровіші: у Чернівцях чи в районах області?
- За попередніми даними, у Чернівцях близько 31% учнів в основній групі з фізкультури, 40% - у підготовчій, 29% - у спеціальній. Тобто у місті основної групи менше, ніж в районах, а спеціальної – більше. Уже не перший рік констатуємо: сільські діти трохи здоровіші, ніж міські. Це пов`язано з тим, що вони ведуть здоровіший спосіб життя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами