Інформаційне агентство АСС продовжує рубрику - «Впливовий АССпект». Ми знаходимо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, які Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС - тільки для Вас!
Напередодні Дня медичного працівники про розвиток медицини Чернівців, оптимізацію медустанов, роботу лікарів і послуги для пацієнтів "Впливовому АССпекту" розповів Ігор Незборецький, начальник управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради.
- Минулий рік для медицини міста був особливий тим, що ми уперше за багато років отримали додатково до субвенції МОЗ з бюджету міста на різні статті витрат майже 45 млн. грн. Завдяки цьому нам вдалося придбати обладнання на майже 20 млн. грн., проіндексувати медичним працівникам зарплату, докупити імуносупресори та цукрознижувальні препарати для пільгових верств населення тощо, - розповідає Ігор Володимирович. - Одне з наших найбільших надбань 2016 року – створення сучасних сайтів 10-ти міських комунальних установ та електронного запису на прийом до лікарів у всіх поліклінічно-амбулаторних закладах. Це дуже розвантажило медиків і дало можливість їм упорядкувати свою роботу.
- Розкажіть, як нині працює колишня залізнична лікарня, яка була реорганізована у чернівецьку міську лікарню №1?
- Стаціонар складається зі 120 ліжок: 60 – хірургічних, до складу яких входить і гінекологія, та ще 60 – терапевтичних, у складі яких – неврологія. Розмістили тут і централізовану бактеріологічну лабораторію, яка раніше була структурним підрозділом Чернівецького міського клінічного пологового будинку №1. Окрім цього, вже розпочали капітальний ремонт реанімаційного та операційного блоків. Тобто нарешті у Чернівцях є повноцінна центральна міська лікарня.
Читайте ще: Буковинських медиків привітали з професійним святом
- Ігоре Володимировичу, а чи плануєте оптимізацію медичних закладів?
- Наразі у нашому місті є 17 комунальних медичних установ. Це дуже багато. Тому на часі в Чернівцях оптимізовувати саме кількість юридичних осіб. Цього року, зокрема, заплановано об`єднати міську клінічну лікарню №2 з міською лікарнею №1. У Чернівецькій міській лікарні №2 функціонують тільки 100 ліжок стаціонару. Розглядаючи це об`єднання в контексті майбутнього створення госпітальних округів, ми формуємо багатофункціональну лікарню інтенсивного лікування. При цьому максимально збережемо медичні кадри.
- Чи не призведе це до скорочення медичних працівників?
- Такий досвід уже мали під час створення міської лікарні №1 на базі залізничної лікарні. Тоді 99,9% персоналу залишилися працювати в цій же установі. Так само буде і після об`єднання 1-ї та 2-ї лікарень.
- А яка ситуація з сімейною медициною в Чернівцях?
- Усі терапевти мають сертифікати сімейних лікарів. Оснащення відповідає потребам. Таким чином, ми готові до подальших кроків у реформуванні галузі - підписання угод між пацієнтом і сімейним лікарем.
Вам буде цікаво: Чотири години навчання – і ви зможете врятувати життя
- Чи вистачить фінансування на реалізацію всіх планів?
- Наше основне завдання зараз – це раціональне і економне використання бюджетних коштів, які нам виділяються у вигляді субвенції Міністерство охорони здоров`я і додаткових грошей з міського бюджету. На 2017 рік субвенція МОЗ складає 221 млн. 837 тис. грн., за рахунок міського бюджету - 37 млн. 219 тис. грн. Якщо приєднаємо лікарню №2 до лікарні №1, зможемо економити не менше 3-х млн. грн. в рік. Ці кошти можна буде вкладати у ремонт медичних закладів, придбання обладнання тощо. Тож наші можливості поступово розширюються.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами