80% паліативних хворих Чернівецької області – це онкологічні пацієнти. Щорічно в краї реєструють близько 2,5 тис. нововиявлених злоякісних захворювань. Чимала частина пацієнтів потребують паліативної і хоспісної допомоги. При цьому спеціалізованої лікувальної установи для паліативних і хоспісних хворих у Чернівецькій області немає. Як допомагають цим людям, «Впливовому АССпекту» розповів Ілля Тащук, головний лікар Чернівецького обласного онкологічного диспансеру.
- На жаль, у Чернівецькій області немає стаціонарної паліативної допомоги, тому вона розпорошена між різними закладами та спеціалістами. Проте це не означає, що після виписки з онкодиспансеру пацієнт четвертої клінічної групи опиняється без медичної допомоги, - каже Ілля Тащук.
- Він продовжує лікування вдома?
- Теоретично, такого хворого ми повинні передати спеціалістам з паліативної допомоги. Та оскільки таких у нас немає, паліативна та хоспісна допомога надається амбулаторно – районними онкологами, а стаціонарно – районними лікарнями. І хоча в онкодиспансері немає окремого паліативного відділення і навіть окремих ліжок, якщо пацієнт потребує стаціонарного лікування – намагаємося не відмовляти в ньому. Для покращення і продовження життя проводимо корекцію знеболення, інфузійну терапію тощо.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Уперше бачила, як з дитини виходить життя…
- Чи є потреба у створенні стаціонарного паліативного і хоспісного закладу в Чернівецькій області?
- Комплексна паліативна допомога поєднує в собі різні компоненти: медичний терапевтичний контроль, паліативну медицину і лікування симптомів хвороби, якісний фізичний догляд, психологічний супровід як пацієнта, так і його сім`ї, різні форми соціальної підтримки. Гадаю, хоспіс нам потрібний, але невеликий – на 20-30 ліжок.
- Яким він повинен бути?
- Створювати хоспіс потрібно у вже існуючих приміщеннях, які вивільняються внаслідок реструктуризації.
Не варто робити акцент на стаціонарі: хоспіс – це не дім плачу та болю. У стаціонарі мають корегуватися невідкладні стани, вирішуватися питання підбору знеболювальних тощо. Уся інша допомога – за місцем проживання.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Рак щороку молодшає
Також потрібно створити мобільні бригади, які би відповідно до графіку виїжджали до пацієнтів, надавали необхідну допомогу, навчали родичів. Цей напрямок всі чують і підтримують. Проте, на жаль, на сьогодні в його реалізації ми не просунулися ні на крок.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами