Бо юридично первинка і досі працює за старим принципом дільниць. І потерпають від цього як медики, так і пацієнти.
Чернівчанка М. (з етичних міркувань не можемо називати імені і прізвища) місяць тому всією родиною підписала декларацію з обраним терапевтом. Щоправда, не з поліклініки за місцем проживання, а з іншої лікувальної установи.
- У мене онкохворий чоловік, тому дуже важливо було мати лікаря, якому довіряю і який відгукнеться на звернення, - пояснює жінка. – Проте, коли справа дійшла до сильнодіючих знеболювальних, виявилося, що виписати їх має право лише дільничний лікар або онколог.
Те саме сталося і коли чоловік помер: довідку про смерть видавала не лікар, з якою підписала декларацію, а дільничний.
Про ці нюанси, насправді, нікого не попереджали. Тому нині, потрапляючи в подібні ситуації, пацієнти відверто обурюються.
Читайте ще: Чи змушують студентів ЧНУ підписувати декларації з лікарями студполіклініки?
Чому обраний лікар не може повноцінно лікувати своїх пацієнтів і чи дійсно можна підписувати декларації з медиками з інших дільниць, «Впливовому АССпекту» розповіла Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
- Варто зрозуміти: поки що декларації підписані, але лікар за них нічого не отримує. І до тих пір, поки терапевт чи сімейний лікар не укладе всі угоди, а лікувальний заклад не автономізується і не підпише угоду з Національною службою здоров`я України, первинка працюватиме за старим принципом, - пояснює Марія Поліщук. – Тобто поки що пацієнт ще вважається пацієнтом старого – дільничного – лікаря. Це такий перехідний період.
- Маріє Іванівно, то як же діяти пацієнтам, до якого лікаря звертатися?
- Діяти за старим принципом. Бо дільничний лікар досі отримує гроші за свою дільницю, яку обслуговує. Тому, дійсно, свідоцтва про смерть, сильнодіючі знеболювальні та ін. юридично має право виписувати тільки дільничний лікар.
Вам буде цікаво: У МОЗ пояснили, чи можна підписати декларації з кількома лікарями
- Як довго триватиме ця перебудова і коли ж, нарешті, лікар, із яким підписав угоду, зможе надавати весь спектр послуг?
- По-перше, багато чого залежить від людей: варто активніше підписувати декларації, аби формувати у лікарів їхні нові дільниці обслуговування. По-друге, з нетерпінням чекаємо автономізації медзакладів. І у Чернівцях, до речі, міська рада вже прийняла рішення про це. Як тільки установа стане автономною, вона зможе укласти договір із Національною службою здоров`я України на тих пацієнтів, які уже підписали декларації, а нові люди вже автоматично вноситимуться до неї. Таким чином, лікарі первинної ланки остаточно запрацюють по-новому. Але на всі ці процедури потрібен час. Зокрема, від прийняття рішення міськради про автономізацію до фактичного її здійснення юридично має пройти щонайменше 2 місяці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами