5 років тому Олег Чорний створив власний сайт, а потім – зареєструвався у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм. Спочатку дописував про важливість здорового способу життя, розповідав, як онколог, що таке рак і куди звертатися за медичною допомогою, навіть проводив різноманітні онлайн-флешмоби.
- Тоді мене практично не розуміли колеги, мовляв: лише даремно витрачаєш час. Та я мав іншу думку. Зрозуміло, що в мережі неможливо поставити діагноз і тим більше - вилікувати. Але першим своїм успіхом вважаю вже те, що мені вдавалося відмовити людей від лікування раку печінки настоянками чистотілу і звернутися по допомогу до фахівців. Це була вже невеличка перемога, - розповідає лікар. - Сучасна медицина і її реформування спонукають нас до того, аби не просто лікувати, а вміти якісно розрекламувати і «продати» (не побоюсь цього слова!) свої вміння. Лікарі, які хочуть працювати, стають публічними. І це – вимога часу.
Олег Чорний в Інстаграмі та на власному сайті розповідає про те, з якими діагнозами поступають пацієнти та яким чином їм надається медична допомога.
Читайте ще: У Чернівцях Дід Мороз закликав боротися із раком
- Соціальні мережі сьогодні - це своєрідний ліхтар, який здатен освітити роботу медичної системи. Публічність загострює розуміння кожного слова, яке вимовляє медик. Із 10-ти онкохворих 6-х вдається вилікувати, ще трьом - вибороти кілька років повноцінного життя, 1-го, на жаль, втрачаємо. Але люди знають лише про цього одного, тому що з ними не говорять, їм бракує інформації, - пояснює Олег Васильович. - Якщо раніше вважалося, що онкохворі не повинні знати свого діагнозу, а онкологи, як правило, не знаходили слів для пояснення, то зараз онколог – це ще й психолог. Це людина, яка повинна вміти пояснити пацієнту його діагноз, розповісти про тактику лікування і допомогти налаштуватися на боротьбу. Хворий, родичі хворого і лікар мають рухатися в одному напрямку. Тільки тоді буде результат.
Одне зі своїх звернень я присвятив 4-й клінічній стадії раку. Кажуть: це – вирок. А я кажу: навіть хворим з 4-ою стадією можна допомогти. Ні, ми не вилікуємо його від раку, але зможемо вибороти півроку-рік якісного життя. І про це люди повинні знати.
Лікар помітив: його відео набирає популярності і все більше пацієнтів звертаються до нього саме після перегляду блогу.
- Нещодавно до мене на консультацію звернулася жінка із доброякісною пухлиною на шкірі. Коли спитав, хто її направив, вона відповіла: «Я спостерігаю за вашою роботою в Інстаграмі. Я сама захотіла до вас прийти». Значить - це працює! – каже медик. - Тим паче, наші пацієнти значно активніші в Інтернеті за лікарів. І якщо лікар не пише сам - про нього напишуть інші. В сучасному світі «цифровий відбиток» людини дуже важливий. По ньому судять тих, кого не знають. Саме тому потрібно активно будувати імідж самому собі. Давати корисну інформацію для своїх пацієнтів, навчати їх. Власне, у такий спосіб ми підвищуємо самосвідомість українців, вони стають уважнішими до власного здоров`я. А, отже, є шанс випереджати хворобу, «ловити» її на самому початку, коли на 100% можна вилікувати.
Вам буде цікаво: Німецькі та чернівецькі лікарі провели спільну операцію
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами