Іноземці вражені, як наші лікарі при мінімальному матеріальному забезпеченні, рятують пацієнтів.
Хірург з Німеччини Григорій Лапшин має українське коріння. Родом він з Житомирщини. Проте впродовж останніх кількох років живе і працює в німецькомі місті Любек. Зізнається: враження від української медицини різні.
Григорій Лапшин, лікар-хірург університетської клініки м. Любек: «Незважаючи на мінімальне забезпечення, пацієнтів оперують, лікують. Неправильно, що в Україні все забезпечення лягає на плечі пацієнта. Так не має бути. Хворий повинен приходити до лікаря і його повинні лікувати.
Українські хворі приходять у занедбаному стані, коли їм уже важко допомогти. У Німеччині люди проходять профілактичні обстеження. При найменших симптомах - ідуть до сімейного лікаря, який організовує подальшу діагностику, яка є абсолютно безкоштовною для пацієнтів. Таким чином, вдається вчасно встановити діагноз і пролікувати».
Читайте ще: У Чернівецькому онкодиспансері тепер є два відділення за євростандартами
На операційному столі – хворий з кишковою непрохідністю, яку спричинила злоякісна пухлина кишківника. Операція тривала майже дві години. Лікарі кажуть: зробили все можливе, аби покращити якість життя пацієнта.
Олег Чорний, лікар-онколог Чернівецького онкодиспансеру: «Спільно з німецькими колегами ми прооперували хворого. Сподіваємося на подальшу співпрацю та обмін між університетською клінікою Любека і Чернівецьким онкодиспансером. Саме у такий спосіб нам вдається перейняти європейський досвід тактики хірургічного лікування, післяопераційне ведення хворих, використання більш сучасних шовних матеріалів».
Віктор Тащук, лікар-ординатор І хірургічного відділення Чернівецького онкодиспансеру: «Чотири місяці тому ми були на місячному стажуванні в університетській клініці Любека. Працювали у відділенні абдомінальної хірургії. Чимало побаченого намагаємося впроваджувати в нашому онкодиспансері. Зокрема, велику увагу приділяємо торокальній хірургії, яку прагнемо впровадити в нашому закладі».
Німецькі лікарі констатують: щороку рівень медицини в Україні покращується.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Рак щороку молодшає
Карл Фрідріх Кльотц, професор університету міста Любек: «Кілька років поспіль ми приїжджаємо до Чернівецького онкодиспансеру. Бачимо, як покращується ситуація в медицині Чернівців. Відкриваються нові відділення, робиться ремонт.
Я, як анестезіолог, більше зважав на анестезіологічний аспект. Був приємно вражений комбінованим сучасним наркозом, котрий був проведений. І технічне обладнання операційної, і анестезіологічна апаратура на досить високому рівні».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами