У Чернівецькому обласному онкологічному центрі вже виконують лапароскопічні операції. Вони є менш травматичними і значно легше переносяться пацієнтами, ніж відкриті оперативні втручання.
Сьогодні, 12 квітня, до онкоцентру приїхав професор Андрій Лукашенко, завідуючий відділення малоінвазивної та ендоскопічної хірургії, інтервенційної радіології Національного інституту раку. Разом з чернівецькими лікарями він провів лапароскопічну операцію жінці з пухлиною сигмовидної кишки.
- Лапароскопія - це сучасний хірургічний метод, який передбачає проведення діагностичних обстежень і операцій через невеликі розтини. Для виконання такої операції використовується спеціальна медична техніка для візуалізації маніпуляцій та контролю гемостазу, - пояснює Ілля Тащук, головний лікар Чернівецького онкоцентру. – Важливо те, що під час лапароскопічної операції можна виконати такий самий об`єм оперативного втручання, як при великій операції, але з меншою оперативною травматизацією за рахунок відсутності лапаротомії. Уже через 5-6 годин після операції хворий може самостійного пересуватися і обслуговувати себе.
Читайте ще: Хіміотерапія по-європейськи: в онкодиспансері оновили оснащення
- Також під час відкритих операцій трапляється травмування сусідніх органів і тканин, уникнути якого практично неможливо. У результаті хворий страждає через парез кишківника, який триває 2-4 дні. Їсти людина самостійно не може, тож доводиться внутрішньовенно вводити замінники харчових речовин, у деяких випадках - проводити спеціальну медикаментозну стимуляцію кишки, - каже Олег Чорний, хірург-онколог Чернівецького онкоцентру. - При лапароскопії організм не отримує таких травм, не страждає перистальтика шлунково-кишкового тракту, а це означає, що вже наступного дня можна сміливо їсти самостійно.
Вам буде цікаво: У Чернівцях за румунські кошти почали реконструкцію відділення в онкодиспансері
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами