Олег Боднар - член Європейської асоціації дитячих хірургів та Нью-Йоркської академії наук, професор, завідувач кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ. Взяти участь у благодійній місії на Гаїті йому запропонували вже вдруге. Рік тому протягом 2-х місяців він безкоштовно лікував дітей цієї країни.
- Цього разу мене знову запросили у госпіталь, що знаходиться у столиці Гаїті Порт-о-Пренс. Проте вже не просто хірургом, а на місяць зайняти посаду завідувача відділенням дитячої хірургії St. Damien Pediatric Hospital та виконувати функції головного дитячого хірурга Гаїті. Річ у тім, що місцевий фахівець на цей час поїхав на стажування, тому потрібно було його замінити, - розповів Інформаційному агентству АСС Олег Боднар. – Із власного досвіду знав: країна небезпечна, проте дитячих хірургів там украй бракує.
Цього разу перед чернівецьким хірургом стояло значно більше завдань: консультувати важких хворих, проводити операції, організовувати роботу всього відділення та прийом хворих з інших лікувальних закладів (бо дитячі хірурги є тільки у цьому госпіталі!).
Читайте ще: Три операції за перших півтора місяці життя: у Чернівцях медики врятували малюка
- Ще під час минулої місії переконався: організація охорони здоров`я на Гаїті дуже слабка. Тому я вирішив внести деякі корективи, - розповідає Олег Боднар. – Наприклад, усі пацієнти поступають у так зване приймальне відділення - Еmergency Department. Проте не було враховано, що поруч опиняються новонароджена дитина з вродженою хірургічною патологією і хворий на тиф чи туберкульоз. Я запропонував, аби новонароджених одразу приймало відділення неонатології, таким чином, вдалося уникали контактів з інфекціями.
Ще одну новацію чернівецький лікар запровадив для післяопераційних хворих. Раніше після операції маленького пацієнта знову переводили до Еmergency Department, де його продовжували лікувати педіатри.
- Госпіталю дуже не вистачає медикаментів, зокрема, антибіотиків. Через це постійно є великий ризик післяопераційних ускладнень, які повинні лікувати хірурги, а не педіатри, - каже Олег Боднар. – Тому ми розподілили потоки: тяжкі післяопераційні хворі продовжували лікування у відділенні дитячої хірургії, а ті, які перенесли незначне оперативне втручання – в Еmergency Departmen.
За ініціативи Олега Боднаря хірургію було розділено на гнійну та звичайну, таким чином, убезпечивши пацієнтів від інфікування.
- Порівняно з минулим роком, значно зросла кількість маленьких пацієнтів. Перш за все тому, що зріс авторитет дитячої хірургії. Місцеві жителі побачили, що хворих, які колись помирали, тепер можна врятувати, - каже Олег Борисович. – Проте проблем залишається все одно дуже багато: 25% дітей на Гаїті гинуть, не доживши до 5 років.
Щотижня чернівецький дитячий хірург оперував дітей з приводу тифозного перитоніту, туберкульозу лімфатичних вузлів, різноманітних кист та новоутворень. Із деякими патологіями ніколи не мав справи, а на Гаїті на роздуми часу не було – треба було діяти.
Вам буде цікаво: У Чернівцях вперше провели унікальну операцію – і врятували життя дитині
- Я задоволений, що мені вдалося допомогти, - зізнається лікар. – Нині підтримую зв`язок із завідувачем відділення хірургії. Знаю, що впроваджені мною новації добре прижилися. А отже, моя місія була недаремною.
Ольга КАМСЬКА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами