Професор Олег Боднар – перший українець, який протягом 2-х місяців лікував дітей на Гаїті.
Олег Боднар - член Європейської асоціації дитячих хірургів та Нью-Йоркської академії наук, професор, завідувач кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ. Взяти участь у благодійній місії на Гаїті йому запропонували під час минулорічного Конгресу дитячих хірургів, що відбувався в Мілані. Попередили: країна небезпечна, проте дитячих хірургів там украй бракує: на 10 млн. населення – всього двоє.
- Проїзд, проживання та харчування мені оплатив італійський фонд Fondazione Francesca Rava- NPH Italia. За свою роботу грошей я не отримував – їздив туди з благодійною місією, - розповідає чернівецький лікар. – Працював у госпіталі, що знаходиться у столиці Гаїті Порт-о-Пренс. Він збудований та функціонує за кошти благодійних організацій Італії та Америки. У мої функції входило навчання двох місцевих лікарів дитячої хірургії та проведення складних оперативних втручань.
Загалом дитячий хірург з Чернівців самостійно провів на Гаїті близько 80 операцій. Ще понад 100 – разом з місцевими хірургами.
Читайте ще: Столичні кардіохірурги прооперували у Чернівцях серце 2-місячної дитини
- Самостійно оперував складні випадки, зокрема, патології новонароджених. Уперше на Гаїті мав справу з патологіями, яких в Україні, на щастя, немає. Зокрема, це тифозний перитоніт, який доводилося оперувати щотижня. Теоретично знав, як проводити такі операції, проте на практиці ніколи не виконував, - каже Олег Боднар. – Загалом, до лікарні місцеві жителі звертаються у дуже важкому стані. Бо спочатку йдуть до місцевих вуду, потім – до священика. І якщо ні перший, ні другий не допоміг, звертаються до лікаря.
На Гаїті дуже складна криміногенна ситуація. Просто на вулиці людину можуть вбити чи пограбувати. Тому госпіталь цілодобово охороняли озброєні охоронці. А лікарів на роботу та з роботи возили на авто – пішки ходити вулицями небезпечно. Навіть віллу, у якій мешкали, охороняли.
- На Гаїті дуже важкі кліматичні умови: висока температура повітря і висока вологість. Плюс – малярія, холера, тиф… - каже лікар. – Проте найважче на Гаїті для лікаря те ж, що й в Україні, - це відповідальність за дитячі життя. На щастя, всі мої операції пройшли вдало.
Олег Боднар на Гаїті спілкувався та читав лекції англійською мовою. Проте довелося й трохи вивчити креольську – аби спілкуватися з маленькими пацієнтами та їхніми батьками.
- Попри те, що благодійники забезпечили госпіталь всією необхідною сучасною апаратурою та комфортними умовами, там дуже не вистачає медикаментів. І якщо в Україні ми пишемо список, а батьки можуть піти в аптеку і придбати необхідне, то там у людей на це немає коштів. У наявності в лікарні – незначний перелік стандартних антибіотиків. За рахунок них і викручувалися, - продовжує Олег Боднар. – Зовсім немає парентального харчування. Через це деякі операції доводилося проводити більш радикально.
Вам буде цікаво: Чотири країни перестали визнавати українські медичні дипломи
Чернівецький лікар зізнається: якщо буде можливість, обов`язково знову поїде з благодійною місією на Гаїті. Бо тамтешнім людям надзвичайно потрібна допомога.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами