У Чернівецькій області щорічно збільшується кількість дітей, які народжуються із вродженими патологіями.
Найчастіше у немовлят діагностують вроджені вади дихальної і центральної нервової систем, шлунково-кишкового тракту, серця.
- Вроджені вади у новонароджених дітей – це відгук нашого соціально-економічного рівня життя. На жаль, вагітні жінки часто не мають матеріальних можливостей нормально харчуватися, приймати вітаміни, - каже Олена Власова, головний спеціаліст ДОЗ зі спеціальності «Неонатологія» Чернівецької області, кандидат медичних наук. – Помітили, що у дітей, народжених в Сокирянському, Кельменецькому, Хотинському районах, де дуже активно кроплять сади, частіше інших зустрічаються різноманітні генетичні «поломки», бронхіальна астма, алергії. А от у так званих «чорнобильських районах» – частині Заставнівського і Кіцманського – зростає кількість вроджених вад серця у дітей.
Раніше ми писали: Новонароджені з групи ризику проходитимуть обов`язкову реабілітацію
Зростання вроджених патологій у дітей досліджують і медики Чернівецької міської дитячої лікарні.
- У населених пунктах, розташованих вздовж Дністра, часто народжуються діти з судинними пухлинами – гемангіомами. Це пов`язано із підвищеним природним радіаційним фоном, що утворився у Дністровському каньйоні. Дністер «прогриз» породи в каньйоні – і заглибився в землю. Відомо, що в глибині землі природний фон радіації зростає, - розповідає Сергій Сторожук, головний лікар Чернівецької міської дитячої лікарні. - Вроджені патології у діток, народжених у гірських районах, швидше за все пов`язані з нестачею йоду. Серед інших причин - збій генетичної програми, інфекційні захворювання, особливо – TORCH-комплекс, та шкідливі звички батьків.
Вам буде цікаво: У 2006 році дитячі хірурги оперували 16 немовлят з вродженою патологією, у 2016 - 47.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами