Іще під час вагітності чернівчанка Аліна Вологдина дізналася, що у сина, якого носить під серцем, патологія кишечника. Після народження дитина перенесла 3 операції, аби нині нічим не відрізнятися від цілком здорових діток.
Сашко – друга дитина Аліни. Жінка вже мала донечку і з нетерпінням чекала народження синочка.
- На останніх місяцях вагітності під час УЗД у дитини виявили непрохідніст кишечника. З чим це пов`язано, було незрозуміло. Тому порадили народжувати у пологовому будинку №1, аби бути якомога ближче до дитячих хірургів, - розповідає Аліна Вологдина. – Після народження Сашка одразу забрали до реанімації, а на 4-й день прооперували.
Загалом маленький Сашко переніс аж три операції, останню – у півтора місяці. Мама і тато на цей період практично оселилися з малюком у лікарні. А старша донечка терпляче чекала братика вдома з бабусею.
- Звісно, було складно. Спочатку – паніка. Тримаєш на руках крихітного сина, а лікарі кажуть, що в нього не вистачає частини кишечника. Після першої операції ніби заспокоїлися. Та нас приголомшили новим діагнозом: кишкова непрохідність, - продовжує мама хлопчика. – Після другої операції вивели стому. Сказали: якщо будемо добре доглядати, все буде гаразд. Ми з чоловіком практично не відходили від Сашка: промивали рану, обробляли спеціальними розчинами. А після третьої операції видохнули: нарешті із сином все гаразд!
Читайте ще: Чернівецькі хірурги врятували підлітка від смерті
Як розповів Інформаційному агентству АСС Олег Боднар, професор, завідувач кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ, така вроджена вада, як у Сашка Вологдина, зустрічається 3-4 рази на рік. І якщо раніше таких пацієнтів не завжди вдавалося врятувати, бо не вистачало обладнання та методичних знань, то нині виживання крихіток із такою патологією вдалося збільшити майже у 2 рази.
- Ця вада називається атрезією тонкої кишки, коли частини її фактично не з`єднані між собою і, фактично, нема прохідності. Раніше у таких випадках виводилася стома, однак, діти не отримували повноцінного харчування – і гинули, - розповідає Олег Боднар, хірург, який тричі оперував хлопчика. – Нині ж ми встановлюємо У-подібну стому: частину кишечника зшиваємо і виводимо стому. Тоді виходить, що зшита ділянка захищена від розриву, більша частина їжі засвоюється. Таким чином, ми рятуємо діток.
Нині Сашкові Вологдину – 1 рік і 3 місяці. Він жвавий, активний і веселий хлопчик.
- Їсть усе, грається, росте, - посміхається мама. – Тільки невеличкі шрами на животику залишилися. Але це така дрібниця, порівняно з врятованим життям!
Микола Хома, завідуючий відділення дитячої хірургії Чернівецької міської дитячої лікарні:
- Якщо десять років тому оперували в рік 16 немовлят з вродженими вадами, то зараз - 47. Маю на увазі ті випадки, коли операцію необхідно провести до 28-го дня життя дитинки. Гадаю, це пов`язано з покращенням діагностики такої патології. Ми навчилися тісно співпрацювати з акушер-гінекологами та неонатологами. Завдяки тому, що діагностувати вроджену патологію вдається внутрішньоутробно, організовуємо перинатальний консиліум, рекомендуємо жінці народжувати у Чернівцях, щоби не везти маленького пацієнта з району до обласного центру. Найчастіше діагностуємо вроджені вади шлунково-кишкового тракту, центральної нервової та сечовивідної систем. І маємо позитивну статистику: 87% діток, які поступають до нас, виживають.
Вам буде цікаво: У Чернівцях вперше провели унікальну операцію – і врятували життя дитині
Сергій Сторожук, головний лікар Чернівецької міської дитячої лікарні:
- Ми давно вивчаємо проблему вроджених дитячих вад. Бо саме до нас поступають новонароджені з усієї області. І більшості з них хірурги рятують життя.
Помітили, що більше вродженої патології у новонароджених з Кельменецького, Сокрянського, Хотинського, Путильського, Вижницького районів. І цьому є кілька пояснень. Зокрема, у населених пунктах, розташованих вздовж Дністра, часто народжуються діти з судинними пухлинами - гемангіомами. Це пов`язано із підвищеним природним радіаційним фоном, що утворився у Дністровському каньйоні. Дністер «прогриз» породи в каньйоні - і заглибився в землю. Відомо, що в глибині землі природний фон радіації зростає.
Вроджені патології у діток, народжених у гірських районах, швидше за все пов`язані з нестачею йоду.
Серед інших причин - збій генетичної програми, інфекційні захворювання, особливо - TORCH-комплекс, та шкідливі звички батьків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами