17-річного чернівчанина врятували від недуги, яка для дітей та підлітків є смертельно небезпечною.
Різкий біль, нудота та блювота – у такому стані юнака привезли до хірургічного відділення Чернівецької міської дитячої лікарні. Думали, у нього апендицит. А виявилося – панкреонекроз. Простими словами – це коли підшлункова відмирає.
- За 20 років моєї роботи такий діагноз у дітей констатуємо вдруге. На жаль, першого пацієнта – йому було 16 років – врятувати не вдалося. Хоча все робилося вчасно і адекватно. Річ у тім, що смертність від панкреонекрозу у дітей до 18 років становить 60-100%, - розповідає Інформаційному агентству АСС Олег Боднар, член Європейської асоціації дитячих хірургів та Нью-Йоркської академії наук, професор, завідувач кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ. – У першого пацієнта хвороба розвинулася на фоні кількох ковтків шампанського.
Що викликало захворювання у другого - 17-річного юнака – чітко сказати важко. Лікарі припускають, що хлопець вживав біодобавки для нарощування м`язів. Можливо, на цей чужорідний реагент так відреагувала підшлункова залоза.
Читайте ще: Дитячий хірург з Чернівців оперував під прицілом автоматів
- Хірургічне втручання при такому захворюванні проводиться тільки в тому випадку, якщо хвороба прогресує, розвивається перитоніт. Ми три дні проводили консервативне лікування, однак воно не давало бажаного результату, - продовжує Олег Боднар. – Тому через три дні пацієнта прооперували: забрали воду з черевної порожнини та поставили дренажі до підшлункової.
І навіть після операції лікарі не гарантували одужання: може продовжити розвиватися перитоніт, у деяких випадків – утворюється кіста підшлункової залози. Тож якщо післяопераційне лікування не допомагає, дитина може загинути.
Вам буде цікаво: У Чернівцях вперше провели унікальну операцію – і врятували життя дитині
- На щастя, у нашому випадку лікування було ефективне, щоправда, дуже дороговартісне, - продовжує лікар. – Понад місяць хлопець провів у лікарні. Але додому пішов своїми ногами. Частина підшлункової залози повністю відновилася. Звісно, тепер все життя хлопчині доведеться дотримуватися суворої дієти: табу на смажене, жирне та алкоголь. Бо таке серйозне захворювання в майбутньому може мати наслідки: від хронічного панкреатиту до розвитку цукрового діабету. Але наразі юнак живий, почувається добре. І це – велика перемога.
Ольга КАМСЬКА, ІА "АСС"
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами