Як завжди, сплеск пневмоній пов`язаний з сезонністю захворювання на грип та ГРВІ. Ускладнення виникають у 5-6 % пацієнтів. Проте фахівці кажуть: їх можна попередити, якщо вчасно залишитися вдома і пролікуватися.
Нагадуємо, у Чернівецькій області росте кількість хворих на гострі респіраторні інфекції. Рівень захворюваності нижчий епідеміологічного порогу на 3,2%. А по місту Чернівці - лише на 0,9%.
- Нам треба прищеплювати українцям культуру здорового способу життя, увагу до власного здоров`я. Саме зараз триває сезон захворюваності на ГРВІ. Раджу всім роботодавцям: якщо працівник прихворів, дозвольте йому на 2-3 дні залишитися вдома, звернутися до лікаря. Вчасне лікування – запорука швидшого одужання. До того ж, краще кілька днів побути без одного працівника, ніж потім хворіти всім офісом, - каже Лілія Тодоріко, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ. - Коли аналізувала минулорічні випадки смерті від пневмонії (у 2017 році у Чернівецькій області померли понад 30 осіб), дійшла висновку, що частину з них можна було попередити. Найчастіше не вдається врятувати хворого, який запізно звернувся за медичною допомогою. Коли відбувається самостійне лікування антибіотиками, протикашльовими засобами без дотримання будь-яких схем і протоколів – не варто сподіватися на позитивний результат. На жаль, люди, чомусь, вважають, що їх може вилікувати «Google». І до лікарів звертаються вже у важкому стані з ускладненнями. У таких випадках важко спрогнозувати перебіг захворювання і забезпечити позитивний прогноз лікування.
Читайте ще: Аби не хворіти взимку, грайте з дітьми у сніжки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами