Ефективним засобом підвищення імунітету в дітей та дорослих вважається загартовування. Але лише 5% батьків, за даними ВООЗ, дійсно займаються ним.
- Загартування слід розпочинати від народження, проводити у формі гри, розпочинаючи з 3-4 річного віку, - радить Наталія Попелюк, доцент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ. - Ніколи не можна примушувати дитину до загартовування або проводити заходи без її бажанням.
Фахівці радять починати загартування з ранкової гімнастики. Дуже важливо, щоб дитина була виспана і бадьора.
- Слід привчатися до щоденної ранкової гімнастики. Починати день з рухів дуже корисно. Кожного ранку слід присвятити 10-15 хвилин активним рухам, - каже Юрій Нечитайло, завідувач кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ. - Одночасно з дитиною вправи мають виконувати і батьки (малюк копіює їх).
Читайте ще: Мильні бульбашки та корисні смаколики: як взимку захистити дитину від хвороб
Один з комплексів вправ для ранкової дитячої гімнастики:
"Сонечко". Дитина стоїть прямо, піднімає ручки через сторони і тягнеться вгору "до сонечка" або заводить їх за голову, прогинаючись назад, а потім знову тягнеться вгору, де махає ручками – "розганяє хмаринки".
"Зайчик". Дитина підстрибує як зайчик.
"Годинничок". Дитина ставить ручки на пояс і робить наклони тілом вправо-вліво.
"Млинок". Ніжки на ширині плечиків. Робить нахили вперед по черзі торкаючись правої та лівої ноги однією рукою, другу відводить назад.
"Велосипед". Це - найулюбленіша вправа для всіх малят. Лежачи на спині, піднімає ніжки і робить ними кругові рухи, імітуючи рух педалей на велосипеді.
- Через 10-15 хвилин після загальнозміцнюючих вправ слід перейти до водних процедур: розтирання торсу, рук, шиї водою кімнатної температури (22-25° С). Поступово температуру води знижують (до 18-16° С та нижче), - продовжує Юрій Нечитайло. - Шкіру підсушують рушником та розтирають до відчуття тепла. Слід уважно стежити за тим, щоб малюк не змерз.
Педіатри вважають, що купання два або три рази на тиждень достатньо для першого року дитини. Більш часті ванни можуть висушити шкіру, особливо взимку.
- Для загартовування після купання поставте дитину під душ змінюючи теплу воду на холодну і навпаки. Перепад температур має тривати 1-2 секунди. Дитина має бути в хорошому настрої, щоб процедура проходила весело. Позаяк, організм малюка встигне відреагувати, мобілізуючи імунну систему. Після процедур одягніть дитину за погодою, - каже Наталія Попелюк.
Вам буде цікаво: У дитсадку Чернівців із застудами борються цибулею та горіхами
Лікарі радять за будь-якої погоди хоча б на 30 хвилин виходити на прогулянку. Під час прогулянок пішки кров малюка збагачується киснем, нормалізуються процеси обміну речовин, що теж зміцнює імунітет. А ігри на свіжому повітрі сприятимуть відмінному тренуванню.
- Кидання сніжків розвиває силу та швидкість, лижі - оптимізують роботу серця, ковзани - тренують вестибулярний апарат, навіть ліплення сніговика дає достатнє навантаження, - запевняє Юрій Нечитайло. - Вибір гри – за дитиною!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами