Від хвороб захистять здоровий спосіб життя і позитивні емоції.
- Також слід дотримуватися збалансованого висококалорійного харчування. Відомо, що 60-70 % імунних клітин знаходяться в шлунково-кишковому тракті, - каже Юрій Нечитайло, завідувач кафедрою педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ. - До раціону харчування дитини в будь-яку пору року мають входити фрукти та овочі. Взимку це - яблука, апельсини, мандарини, морква, капуста, ківі, банани. Так само - риба, сир і молочні продукти щодня мають бути на столі у наших малюків. А от вилучити з раціону дитини варто продукти, які містять консерванти і барвники, а ще так звані «смітникові продукти» – чіпси, жуйки, газовані солодкі напої. Натомість, у зимовий період замініть всі напої, крім молока, відварами сухофруктів та шипшини.
Медики радять також не забувати про цибулю та часник, у яких містяться фітонциди, що, потрапляючи до слини людини, знищують віруси.
Читайте ще: У дитсадку Чернівців із застудами борються цибулею та горіхами
- Важливі для загартовування дитини режим та відсутність стресів. Ніщо так не знижує імунітет дитини, як стреси: в період сильних навантажень (наприклад, в кінці чверті) дитина хворіє частіше, - говорить Наталія Попелюк, доцент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ. - Перехід до нової школи, конфлікт з кращим другом, відсутність взаєморозуміння з учителем або вихователем – все це теж може провокувати хворобу. Привчіть дитину все робити в певну годину. Відхилення від режиму – це теж стрес для малюка. Не сваріть його, залучайте до розмови, підтримуйте позитивний настрій. Взимку купуйте дітям повітряні та мильні кульки: ці радісні розваги примушують дітей залучатися до корисної дихальної гімнастики.
Вам буде цікаво: В чернівецькому дитячому садочку діти ходять у намисті з часнику.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами