Хоча зима закінчилася і ми нарешті дочекалися таких теплих весняних днів, перевищення епідемічного порогу захворюваності на ГРВІ зареєстровано у Вижницькому, Глибоцькому та Сокирянському районах. Медики радять не дивуватися: через по-зимовому холодний березень «хворобливий» період продовжився і на квітень.
Із приходом тепла хочеться якомога швидше зняти з себе набридливі пуховики та шапки. Але саме у цьому, на думку лікарів, ховається головна небезпека міжсезоння.
- Початок весни ще дуже нестабільний з точки зору температурного режиму. І на зміну теплу може прийти різкий холод. Окрім того, в теплі віруси розмножуються активніше, а людський організм, змучений снігом, вітрами і коротким світловим днем, вже не може повноцінно захищатися від них, - розповіла Інформаційному агентству АСС Ольга Гуска, лікар-терапевт Чернівецької міської поліклініки №2. - Особливо підступний в цьому плані вірус грипу. Хвороба виникає, як правило, при порушенні рівноваги між захисними силами організму і всюдисущими вірусами і бактеріями. Імунітет часто буває ослаблений під час сезонів з вологою і холодною погодою.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Молоко з медом та гірчичники ГРВІ не вилікують. Поради від лікаря
Найбільше схильна до інфекцій дихальна система. Бо саме вона першою постає на шляху вірусів і бактерій, що витають в повітрі. Найбільше схильні до хвороб люди похилого віку і маленькі діти.
Лікар пояснила: запобігти застудам та ГРВІ допоможе профілактика.
- Частіше мийте руки: віруси поширюються не тільки повітряно-крапельним шляхом, вони можуть осідати на поверхнях і зберігати свою життєздатність тут. Значно знижує чутливість до застуд загартовування: можна попрактикувати контрастний душ, - каже Ольга Гуска. - Варто підключити в якості профілактичного заходу додатковий прийом вітамінів. Особливо корисними будуть вітаміни А, Е, С. Важливо приділити увагу харчуванню. Організм виходить із «зимової сплячки», і йому потрібні сили. Підвищити їх дозволить щоденне вживання овочів і фруктів. Найбільша кількість вітаміну С міститься в соку квашеної капусти, цитрусових (грейпфрут, апельсин, лимон), ківі, журавлині. Дуже корисні салат зі свіжої капусти, цибуля та часник.
Якщо ж все-таки уникнути хвороби не вдалося, перш за все радять звертатися за медичною допомогою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами