Головна профілактика захворювань щитовидної залози - заповнення дефіциту йоду в організмі. І в першу чергу це – дотримання режиму дня.
- Дуже важливо приділяти достатньо часу для сну. Для дорослих чоловіків і жінок він повинен тривати не менше 8 годин, для дітей - 9-10 годин, - розповів Інформаційному агентству АСС Олександр Білоокий, лікар-хірург, асистент кафедри хірургії №1 БДМУ. – Також кожному варто проводити достатньо часу на свіжому повітрі та багато рухатися: ходити пішки, займатися спортом, віддавати перевагу активним видам відпочинку. Навчитися протистояти психоемоційним навантаженням - стреси є найсильнішими провокаторами захворювань щитовидної залози.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рекомендована добова норма йоду для дітей становить від 50 мкг, для дорослих чоловіків і жінок - 150 мкг. Для вагітних і годуючих мам цей показник збільшується до 200 мкг.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Буковині треба повернутися до йодування солі та видачі йодопрепаратів школярам
- Основний метод профілактики захворювань щитовидної залози - достатнє вживання йоду з їжею. Раціон для попередження розвитку захворювань щитовидної залози: морепродукти - креветки, кальмари, мідії; морська капуста і інші морські водорості; морська риба відварна 2-3 рази в тиждень; кисломолочні напої, особливо ті, що містять біфідобактерії і ацидофільні бактерії,- по 1-2 склянки в день; сир середньої жирності до 3 разів на тиждень; горіхи всіх видів до 50 г в день; насіння всіх видів; сухофрукти - родзинки, курага, урюк, інжир, чорнослив, яблука, груші; ягоди - журавлина, брусниця, чорниця, суниця, агрус, чорна смородина, калина, горобина червона; овочі - морква, капуста, буряк, гарбуз; зелень - часник, цибуля, селера, хрін; свіжовичавлені соки овочів, фруктів, ягід; вода мінеральна, джерельна; мед - по 30-50 г, а також продукти бджільництва. Яєчний жовток і ікра містять всі елементи, які необхідні для росту і розвитку зародка, в тому числі і йод. Каші з гречаних круп також будуть вельми корисні. З фруктів хорошим джерелом йоду буде курага, хурма, інжир, - продовжує Олександр Білоокий. – Корисно щодня їсти горіхи. Окремої уваги заслуговує вживання йодованої солі. Доведено, що серед людей, які вживають цей продукт регулярно, хвороби щитовидної залози зустрічаються значно рідше.
Вам буде цікаво: У кожного третього школяра Чернівців - захворювання щитовидки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами