Дистанційне навчання передбачає перебування у гаджетах пів дня, а то й більше. При цьому фахівці з дитячої психології вважають, що безпечним для дітей і підлітків є перебування перед монітором не більше трьох годин на добу. Перевищення цієї дози загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям. Щоправда, вкластися в заповітні три години так і не змогла жодна країна світу.
Як впливає віртуальне навчання на здоров`я дітей, розповіла ІА АСС Лариса Мельничук, доцент кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету.
«За даними канадських фахівців, діти шкільного віку (канадці зараховують до нього вікові групи від 5 до 17 років) повинні проводити біля екранів комп'ютерів не більше 2 годин на день. Третя година додається на те, щоб виконати домашню роботу. І це - все, що може дозволити собі школяр без шкоди для свого здоров'я, - розповідає лікарка. - При дистанційному навчанні, як ніколи, необхідно дотримуватися правил, які убезпечать здоров'я: суворо регламентувати час перебування за гаджетом, робити паузи, використовувати оптимальні режими монітора і правильну частоту оновлення екрану. Варто пам`ятати: навіть найцікавіший і найважливіший урок, організований дистанційно, може нашкодити здоров`ю дитини. Занадто тривале перебування за комп'ютером може призвести до погіршення зору, психологічної залежності від віртуального світу. Але ті, хто дотримується правил «золотої середини» таких проблем ніколи не зазнає».
Час, який проводять учні перед гаджетами, абсолютно суперечить основним принципам безпеки дитячого зору.
«Приблизно у 30% учнів за період дистанційного навчання з'явилися ознаки так званого комп'ютерно-зорового синдрому (почервоніння очей, біль, туман перед очима), до якого зазвичай схильні лише професійні користувачі комп'ютерів, - каже Лариса Мельничук. - Тривале перебування перед монітором комп'ютера призводить до міопії (короткозорості, розмитості віддалених предметів). Око, постійно сфокусоване на чомусь близькому, втрачає практику фокусування на віддалених предметах. Щоб цього уникнути, дітям, які проводять за комп'ютерами тривалий час, не рідше, ніж раз у 20 хвилин треба переводити погляд на предмети, що знаходяться на відстані не менше 6 метрів».
Фахівчиня також зазначає, що під час дистанційного навчання дитина не так багато дивиться на всі боки, як у звичайному класі, крутитися їй особливо нікуди.
«Вона напружує очі, якщо погано видно презентацію вчителя, просто напружується, дивлячись в екран на тестуванні, а це – значно сильніше навантаження, ніж при погляді на папір», - говорить лікарка.
Аби знизити навантаження на очі, лікарка радить частіше користуватися підручником, замість екрану монітору, та час від часу виконувати гімнастику для очей.
Читайте ще: Думка дня: Олена Кузьміна про дистанційне та змішане навчання
Той час, що зазвичай витрачали учні на дорогу до школи, тепер звільнився. Але попри це, діти почуваються більш млявими.
«Насправді примусовий рух в школу, переміщення по школі - це тисячі кроків в день. У квартирі практично неможливо пройти ті ж метри і кілометри, що на вулиці, - каже Лариса Мельничук. – Малорухомий спосіб життя сприяє порушенню обміну речовин, а звідси – ймовірність надмірної ваги, діабету, серцевих захворювань. Тому раджу батькам організувати активність для дитини поза домом: прогулянки з собакою, біг на стадіоні, походи у парк.
Під час навчання вчителям варто організовувати раз на годину п'ятихвилинки, під час яких діти розслаблюють плечовий пояс і рухаються».
Лікар зазначає, що зараз для дітей дуже важливим є збалансоване харчування, яке за калорійністю не перевищує затрати енергії під час фізичної активності.
«В раціоні повинні бути свіжі фрукти і овочі (не менше 500 г), які є основним джерелом вітаміну С. Джерелом білка та мікроелементів є м’ясо або риба, молочні продукти, - каже медик. - Слід відмовитись від «легких» вуглеводів, а саме «сухих сніданків» та солодких газованих напоїв. Краще вживати прості каші (гречану, кукурудзяну, вівсяну), які довше засвоюються і не викликають швидкого відчуття голоду».
Приміщення, де навчається дитина, треба регулярно провітрювати, а повітря зволожувати.
Дуже важливим є повноцінний сон.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
P.S. При совку коли масло і цукор були у дефіциті, розказували, що вони дуже шкідливі для здоров'я людей!
у 9 11 кл. до 30 35 хвилин, інший час: для учнів на виконання завдань.Тобто в 3 год. можно вкластися!!!