Спека, що впродовж другого тижня виснажує буковинців, несе серйозну загрозу здоров’ю. Погіршується самопочуття, знижується працездатність, загострюються хронічні захворюванні. Навіть молоді та здорові люди в спеку відчувають млявість та сонливість, стає важко дихати.
Як пережити спекотні дні без шкоди для здоров’я, розповіла ІА АСС Оксана Полянська, професорка кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Буковинського державного медичного університету.
- не слід без зайвої потреби виходити на вулицю і не можна знаходитися під прямими сонячними променями з 11:00 до 17:00;
- обирайте одяг з натуральних тканин, носіть головні убори, а також уникайте тісного та синтетичного одягу;
- збільшіть кількість вживання рідини впродовж дня, краще пити воду, чай або фруктові трохи прохолодні несолодкі напої.
- категорично заборонено палити, оскільки нікотин звужує судини і підвищує тиск;
- варто виключити з раціону каву та алкоголь, їсти більше овочів і фруктів;
- звести до мінімуму перебування в громадському транспорті, бо спека та задуха в замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення;
- знизити звичайну фізичну активність та відмовитися від занять спортом, оскільки фізичні навантаження збільшують теплообмін у п’ять разів, що може призвести до зневоднення організму.
«Якщо в приміщенні встановлено кондиціонер, важливо пам’ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів, - зауважує лікарка. - Не можна програмувати кондиціонер на температуру нижче ніж 18 градусів».
Якщо у людини з'явились перші ознаки перегрівання (втома, головний біль, запаморочення, слабкість, болі в ногах, спині, іноді - блювота, шум у вухах, потемніння в очах, задишка, серцебиття) необхідно:
- швидко перенести потерпілого в прохолодне місце, покласти на спину, зняти або розстібнути одяг;
- змочити голову та ділянку серця холодною водою або покласти на них змочений холодною водою рушник. Можна зробити вологе обгортання або протерти обличчя потерпілого шматочком льоду, облити його прохолодною водою;
- якщо людина не знепритомніла, корисно дати їй попити міцний холодний чай, холодну воду.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами