Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався та буде продовжуватися до травня наступного року. Медики Буковинського державного медичного університету запропонували таблицю, створену за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в якій чітко видно, чим відрізняються ці три захворювання.
«Найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація – це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то щеплюватись можна і впродовж всього сезону, - розповіла ІА АСС Тетяна Колотило, систент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ. - Це посилює здатність організму протистояти грипу. Розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і сягає максимуму через 2-3 тижні. Імунітет зберігається від 6 до 12 місяців».
«Відомо, що коронавіруси передаються від хворої людини до здорової з крапельками слизу, виділень з дихальних шляхів (повітряний, аерозольний шляхи) та через забруднені руки, слизову оболонку рота, носу й очей (контактний шлях), існують докази щодо фекально-орального механізму зараження», - нагадує Анюта Сидорчук, доцентка кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ.
Читайте ще: Як лікувати коронавірус вдома: поради лікарів
1. Пам’ятати про фізичні властивості інфікованого вірусами аерозолю «дрейфувати» в повітрі навколо особи з респіраторними ознаками, а значить – постійно серед людей носити хірургічну маску, яка не є вологопроникною як тканинні «модні», кольорові, дизайнерські чи саморобні. Респіратори є кращим рішенням.
2. Дотримуватися соціальної дистанції не менше 2 м. Один хворий чи носій вірусу може заразити до 3-х людей.
3. Тримати руки максимально чистими і продезінфікованими, перебувати в провітрених і продезінфікованих приміщеннях.
4. Повноцінно харчуватися і висипатися, перебувати в стані психо-емоційної рівноваги і душевної гармонії, за потреби – вживати додатково вітамін С, адаптогени, трав’яні відвари, настої, чаї тощо.
5. Розглянути зі своїм сімейним лікарем доцільність вакцинації від грипу як засобу специфічної імунопрофілактики.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами