Від інфекційного корпусу Чернівецької обласної дитячої лікарні від`їжджає «швидка». Щойно доставили маму з дитинкою, у якої висока температура. Уже майже рік таких діток приймає тільки ця лікарня – єдина госпітальна база в області для дітей, хворих на коронавірус.
«Із березня 2020 року наше інфекційне відділення молодшого віку повністю перепрофільоване на прийом хворих із підозрою на COVID -19. Узагалі, в нас лікуються малята від народження до 3 років, але коли був значний наплив хворих, приймали і старших пацієнтів. Усього в нас 30 ліжок, проте намагаємося, аби в одному боксі була одна мама з дитинкою, а не кілька. Так убезпечуємо їх від перехресного зараження», - розповідає ІА АСС Наталія Кордунян, завідувачка відділення.
Відділення розділили на дві частини: в одній – ті, хто тільки поступають з підозрою на COVID-19, та мають уже встановлений діагноз, у другій – хворі, у яких коронавірус не підтвердився. Наразі усі 15 боксів зайняті. У двох дітей підтверджений коронавірус, ще 7 – очікують на результат тесту.
«Як тільки у дитинки негативний тест – переводимо її у так звану «чисту» частину відділення», - пояснює Наталія Володимирівна.
У коридорах – тихо. Хворим заборонено виходити з боксів. Навіть їжу доставляють кожному в палату, хоча раніше мами самостійно ходили до їдальні.
З кожного боксу є двері на балкон. Таким чином, можна вийти подихати повітрям, не наражаючи ані себе, ані оточуючих на небезпеку.
На посту медсестри заповнюють документи, а в маніпуляційній - готують крапельниці. Перед тим, як іти до хворих з підозрою на ковід, одягають усі необхідні засоби захисту: респіратори, рукавички, бахіли, захисні комбінезони та щитки. Кажуть, на процес одягання тепер витрачають усього кілька хвилин – усе до автоматизму. І хоча затримуватися біля таких хворих не рекомендується, все ж намагаються бодай якось розраджувати і дітей, і матерів.
Після виходу з «червоної» зони костюми залишають у спеціальному кабінеті для знезараження. Все інше – утилізують.
Лікарі зізнаються: кожного разу, коли поступає новий пацієнт, хвилюються. Адже ніколи неможливо передбачити ускладнень від вірусу. Проте із гордістю кажуть: за весь період пандемії у лікарні не померла жодна дитинка, хвора на коронавірус.
«Бували дуже складні випадки. Поступають передчасно народжені дітки від матерів, хворих на ковід. Вони потребують турботи через те, що народилися раніше терміну, а коли до цього додається коронавірус – це значно ускладнює лікування. Важкий перебіг COVID-19 у дітей, які мають супутні захворювання – цукровий діабет, астму, серцеві недуги…» - каже Наталія Кордунян.
«У нас була дитина, яка у реанімації на апараті ШВЛ провела 3 тижні – і одужала. Коли таких пацієнтів виписуєш додому, хочеться плакати від щастя!» - додає Олександр Тесліцький, начмед лікарні.
Читайте ще: На коронавірус почали частіше хворіти діти та молодь, - Степанов
Інфекційний корпус Чернівецької обласної дитячої лікарні відремонтували у 2014 році. Тут замінені вікна, викладена плитка, кожен бокс обладнаний санвузлом . Щоправда, немає гарячої води, тому що бойлер лише один на 3 поверхи.
Після поступлення до лікарні батьки хворих не отримують таких звичних «списків» медикаментів, які треба придбати в аптеці. Вони забезпечені практично всіма ліками та розхідними матеріалами.
«Співпрацюючи з Національною службою здоров`я по пакетних договорах, маємо можливість забезпечити лікарськими препаратами кожен епізод лікування. Списки батькам уже не пишемо. Крім того мама, яка знаходиться у закритому відділенні для хворих на коронавірус, не повинна ходити до аптеки за ліками – це абсурд, - каже Олександр Тесліцький. – Одного разу спостерігав за такою цікаво ситуацією: батько під вікном запитує маму, що потрібно з ліків купити. Вона відповідає: «Нічого, нам усе дали». Він у відповідь: «Нічого?! Та це як у Європі!».
Отримуйте новини в Telegram
Не європейськими залишаються поки що ліжка та матраци дитячого інфекційного відділення. На їх оновлення, на жаль коштів не передбачено. Тому в абсолютно нових відремонтованих боксах досі стоять такі собі «динозаври» - панцерні ліжка, яким 30-40 років.
«На оновлення ліжкового фонду нам коштів, на жаль, не дають. Те, що отримуємо від НСЗУ , вистачає виключно на прожиток установи і на лікування дітей, - пояснює Микола Чепіль. – Тому, дійсно, деякі мами нарікають на незручність. Матраци в нас теж не нові. Проте можу запевнити: після кожного хворого їх поміщають у спеціальні дезінфекційні камери, а самі ліжка – миють».
Є у відділенні 11 ліжок для мам і стільки ж для дітей, придбані у 2014 році. Вони виготовлені із сучасного ДСП. Щоправда, на сьогодні більшість із них уже ремонтувалися.
«У нас був випадок, коли мама з дитиною провела у лікарні 2 місяці. Після виписки вона подарувала відділенню матрац. Сказала: «Нехай якійсь мамі буде зручно…». Ми дуже вдячні за таке, - каже Наталія Кордунян. – Звісно, оновлення меблів потребує коштів. І ми, лікарі, за власний кошт не можемо це собі дозволити. Хоча також хочемо, аби в наших маленьких пацієнтів були комфортні умови. Тому дуже просимо благодійників допомогти нам із цим. Нові ліжка і матраци, звісно, і виглядатимуть гарніше, і будуть комфортнішими. А ми, своєю чергою, робитимемо все, аби рятувати життя нашим діткам».
… Біля одного з боксів чути сміх дитини. Завідувачка відділення теж посміхається: «У дуже важкому стані був хлопчик, а вже посміхається… Врятували…».
Заходимо до палати. Молоденька тендітна матуся лагідно пригортає малюка і читає йому книжку. Запитує: «А ви журналіст? Напишіть, будь ласка, що тут працюють святі люди, вони врятували мою дитину….».
…Тим часом Наталію Кордунян викликають – треба приймати нового хворого. Вона перевдягає новий захисний костюм, респіратор та закриває обличчя щитком.
«З Богом…», - каже на прощання і поспішає на черговий бій з коронавірусом.
Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами