Як розповіла ІА АСС Ольга Кобевко, лікарка-інфекціоніст, зараз в Чернівецькій обласній лікарні кількість хворих на коронавірус пацієнтів така ж, як було у кінці травня. Проте стало більше хворих молодого віку.
«Зараз у нас дуже багато молодих пацієнтів, більшість із них - складні. Хвороба дещо мінлива, проте не так сильно, аби змінювалася тактика лікування, - каже Ольга Кобевко. - Кількість хворих у лікарні зараз можна порівняти з тим, як було наприкінці травня. Тобто не піково, але заповнені відділення, ліжка інтенсивної терапії. Ще маємо, куди приймати пацієнтів.
Але ми усвідомлюємо, що попереду – період застуд та грипу, які на початкових етапах мають таку ж симптоматику, як коронавірус. Тому дуже прошу всіх вакцинуватися від тих захворювань, від яких ми можемо це робити! Бо ми не знаємо, як при нашаруванні різних вірусів може поводити себе коронавірус».
У Чернівецькій лікарні №3 наразі заповнено 85-90% ліжок. І збільшувати кількість місць немає можливості, адже у цьому медзакладі також лікуються хворі на інсульт.
«На сьогодні у нашій лікарні є 44 ліжка для хворих на COVID-19, з яких 4 – це ліжка інтенсивної терапії. Наповненість в середньому - 85-90%, - розповів Віктор Проц, ген директор КНП «Чернівецька міська лікарня №3». - Розуміємо, що попереду непростий період, тому робимо проект для централізованого кисневого забезпечення «ковідного» відділення. Там буде киснева станція. Кошторис наразі перебуває на експертизі. Проект реалізовуємо за власні кошти. Єдина потреба – додаткові ліжка. Але наразі, на жаль, їх просто немає де розміщувати».
Читайте ще: Друга хвиля COVID-19 неминуча: лікарка з Чернівців розвінчала найпоширеніші міфи про вірус
Наталія Гопко, в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру, переконана: якою буде осінь з точки зору захворюваності на коронавірус, залежить від того, як ми всі поводимося сьогодні.
«У порівнянні з показниками по країні, показник по нашій області перевищений удвічі. Найвищою захворюваність залишається у місті Чернівці, Кіцманському, Кельменецькому, Герцаївському районах. Але ми знаємо, що за новими критеріями, для віднесення території до «червоного» рівня епіднебезпеки, середній показник має бути перевищений у 5 разів в порівнянні із загальноукраїнським. Попри це вважати ситуацію спокійною у нас підстав немає – щодня в області фіксуємо нову кількість хворих, - каже Наталія Гопко. - Наше завтра щільно залежить від того, наскільки сьогодні ми дотримуємося тих важливих і простих правил, які, можливо, вже й набридли, проте є ефективними. Якщо ми не уникатимемо заходів із великою кількістю учасників, звісно, можемо мати черговий сплеск.
Погіршення ситуації можливо прогнозувати і в зв`язку з відновленням навчального процесу в усіх закладах освіти. Але ми будемо локально реагувати на кожен випадок захворювання учня, студента, вихованця дитсадка чи працівника закладу освіти.
Головне завдання зараз – не допустити колапсу медичних закладів. Вони мають мати можливість надавати медичну допомогу всім, хто її потребує. І це повністю залежить від нас».
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами