На КТ-легень нині у Чернівцях черги. Записуються і ті, хто відчули перші симптоми недуги, і ті, хто вже має підтверджену рентгеном пневмонію.
Коли дійсно варто робити КТ легень, журналісти ІА АСС запитали у чернівецьких лікарів.
Анюта Сидорчук, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, лікар-інфекціоніст:
«Клінічне обстеження пацієнта було, є і залишиться основою постановки клінічного діагнозу. Інструментальні методи візуалізації є невід’ємною частиною верифікації остаточного діагнозу, допомагають і визначають ступінь ураження легеневої тканини, наприклад, у випадку коронавірусної інфекційної хвороби.
Лікуючий лікар або консиліум лікарів вирішують доцільність, обсяг та кратність додаткових методів обстеження пацієнта, таких як УЗД легень, рентгенографія органів грудної клітки в одній чи двох проекціях, КТ чи МРТ органів пацієнта.
Хочу наголосити: необґрунтоване зловживання радіологічними методами діагностики несе променеве навантаження на організм і негативно впливає на роботу імунної системи, особливо - КТ-метод».
Читайте ще: Як уберегтися від COVID-19 під час новорічних свят: поради ВООЗ
Ольга Кобевко, лікар-інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні, в інтерв`ю Цензор.net сказала таке:
«Ми маємо дуже велику проблему з тим, коли люди вичитують про діагностику і одразу, навіть не маючи симптомів, біжать робити КТ. А КТ – це сильне опромінювання, і його часто робити не можна. Одне таке обстеження дає опромінення людині, яке вона може отримати більше, ніж за рік. А вона отримує лише за одну процедуру.
Окрім того, є терміни, коли потрібно проводити певну діагностику. Якщо їх порушити, результати будуть сумнівними. У мене був пацієнт, який за чотири дні зробив два КТ, не маючи ніякої симптоматики.А через два тижні він захворів.
Це дурниці, які люди не повинні робити без поради лікаря. Усі рухи навколо коронавірусу повинні керуватися тільки лікарем».
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами