- Є така наука - «філематологія» (philematology), яка вивчає фундаментальні фізіологічні, психологічні та інші особливості людського поцілунку. Офіційне визнання нової дисципліни відбулося в 2009 році на конгресі Американської асоціації за прогрес науки, - розповіла Інформаційному агентству АСС Світлана Савка, асистент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології БДМУ. - Учені вже неодноразово проводили дослідження в рамках філематології. Зокрема, було встановлено, що романтичний поцілунок двох закоханих не тільки створює емоційний сплеск, але й викликає активізацію діяльності цілого ряду гормонів. Наприклад, у крові тих, хто цілується, скорочується рівень кортизолу, який викликає у людини стресові стани, і збільшує концентрацію окситоцину – «гормону довіри» або «гормону кохання».
Дослідники стверджують, що поцілунок допомагає схуднути. Використовуючи сканер МРТ, вчені з Інституту Рейн в Університетському коледжі Лондона з’ясували, що при поцілунку використовується до 146 м’язів, в тому числі 34 лицьових м’язи і 112 інших м’язів нашого тіла. Вони спалюють близько двох-трьох калорій у хвилину. Також поцілунок є відмінною профілактикою зморшок.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Кохання захищає від хвороб та сприяє схудненню
А психологи з Берлінського університету встановили, що три 20-секундних поцілунки зранку здатні підтримувати романтичний настрій цілий день, а довгий поцілунок припиняє напад вегето-судинної дистонії. Крім того, поцілунок розробляє легені, є профілактикою карієсу.
- Дослідження твердять, що чоловіки, яких дружини вранці цілують в щоку, живуть на п’ять років довше, ніж ті, хто не отримує такого стимулу, - продовжує Світлана Савка. - Спостереження за ста парами різного віку показали: тривалість ідеального поцілунку – 3 хвилини. Тож цілуйтесь на здоров’я!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами