- Найбільш поширені на Буковині харчові токсикоінфекції, сальмонельоз, шигельоз (дизентерія), ешерихіози, гепатит А, ентеро- та ротавірусні ентерити. Для більшості цих інфекцій характерні гострий початок з нудотою та блюванням, загальне нездужання, біль в животі, пронос. Іноді початковими симптомами кишкових інфекцій є озноб зі значним підвищенням температури тіла, болем голови та вираженою слабкістю із наступним приєднанням болей внизу живота та проносу, - каже фахівець.
Вам буде цікаво: Кишкова інфекція у стравах та стафілокок у кухарів – епідрозслідування триває
- Як можна заразитися цією інфекцією?
- Зараження відбувається при вживанні інфікованих харчових продуктів чи води, а також контактно-побутовим шляхом через забруднені збудниками руки та предмети домашнього вжитку.
- Тобто є так звані «небезпечні» продукти харчування?
- У літню пору - так. До них можна віднести сирі яйця, паштети, заливні страви, страви із м’ясним фаршем, м’ясні салати, овочеві салати зі сметаною чи майонезом, кондитерські вироби з кремом.
Зараження кишковою інфекцією може відбуватися і через інші продукти харчування та страви, які готувалися з порушенням санітарно-гігієнічних норм чи зберігалася без дотримання належного холодового режиму. Причому страви, які містять збудників гострої кишкової інфекції, на смак і вигляд не відрізняються від безпечних та якісних.
Кишкова інфекція часто є наслідком відпочинку на природі, коли їжа готувалася напередодні та тривало зберігалася поза холодильником або ж для миття рук, посуду, овочів і фруктів використовувалася вода з відкритого водоймища. Пацієнтами інфекційних стаціонарів також стають особи, які повернулися з поїздок і впродовж всієї подорожі вживали їжу приготовану чи куплену заздалегідь.
- Нещодавно кишкову паличку виявили на міському пляжі Чернівців. Тож нею можна заразитися і через воду?
- Саме водяний шлях зараження є дуже небезпечним, бо одночасно заражається і хворіє велика кількість людей. Тому, коли лабораторний центр попереджає, що купатися заборонено, раджу прислухатися.
Читайте ще: Лептоспіроз, грибок, холера. Хвороби з пляжу
- Порадьте, як не «підчепити» кишкову інфекцію?
- Дам кілька порад, як уникнути зараженню збудниками кишкових інфекцій у домашніх умовах:
Поради для подорожей:
Пам’ятайте: при появі нудоти, блювання, проносу, болів у животі необхідно негайно звернутися до лікаря!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами