Буковинці активно обговорюють, як вберегтися від хвороб, чи варто вакцинуватися та що їсти для зміцнення імунітету. Усе, що варто знати про грип, «Впливовому АССпекту» розповіла Тетяна Колотило, асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ.
- Грип – це гостре респіраторне вірусне захворювання, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Передається грип повітряно-крапельним шляхом: вірусні частки повітрям переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання, - розповідає Тетяна Колотило. - Інкубаційний період при грипі коливається від кількох годин до трьох діб, найчастіше - 1-2 доби. Хвороба починається гостро: загальна інтоксикація – сильний озноб, а потім відчуття жару, різкий головний біль, запамороченням, слабкість, біль у м'язах. Наприкінці першої доби починається сухий кашель.
- Коли температура нормалізувалася, значить, грип відступив?
- Зниження та нормалізація температури тіла не означає одужання хворого на грип. Кашель зберігається ще 2-4 дні, але якщо він триває довше і відходить гнійне мокротиння, – це показник бактеріального ускладнення.
При легкому перебігу грипу температура тіла не перевищує 38 °С і нормалізується через 2-3 дні, симптоми загальної інтоксикації і бронхіту виражені слабко.
Середньої тяжкості перебігу грип характеризується підвищенням температури тіла до 39 °С, вираженими явищами інтоксикації. Можливі марення, галюцинації, непритомність. Ця форма зустрічається найчастіше.
Блискавичний перебіг характеризують надзвичайна тяжкість і швидкість розвитку уражень. Температура тіла при цьому знижується. Летальний кінець може настати від набряку легень, серцево-судинної недостатності.
Читайте ще: Про грип в інфографіці: симптоми, вакцинація, профілактика
- Грип страшний своїми ускладненнями. Що провокує їх розвиток?
- Частота виникнення ускладнень захворювання відносно невелика, але у разі їх розвитку вони можуть становити значну небезпеку для здоров'я хворого. Причинами виникнення ускладнень грипу є те, що вірус має сильну токсичну дію, що знижує імунітет, полегшуючи тим самим агресію бактерій.
Частіше ускладнення при грипі виникають у дітей до 2-х років і людей похилого віку, а також у осіб з хронічними захворюваннями органів дихання, серцево-судинної системи. Серед ускладнень – пневмонія, набряк легень, риніти, синусити, отити, трахеїти, неврити, набряк головного мозку тощо.
Особливо небезпечними у хворих на грип є 3-4 дні хвороби, адже у цей період найчастіше виникають ускладнення. Це пов'язано з тим, що неспецифічні фактори захисту виснажилися, а специфічні (протигрипозні антитіла) почали тільки синтезуватися, але їх рівень ще недостатній для подолання інфекції. Тому в цей період хворі повинні дотримуватися ліжкового режиму!
- Тетяно Романівно, кажуть, вакцинація від грипу лише зайвий раз послабить імунітет…
- Ні, це – міф. Вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. І це - найефективніший засіб захисту. Вакцинація показана лише за рекомендацією лікаря та проводиться лише в лікувальному закладі.
Вам буде цікаво: Три штами вірусу грипу циркулюватимуть на Буковині
- А чи є якісь загальні рекомендації, дотримуючись яких, можна вберегтися від зараження?
- Раджу обмежити відвідування місць великого скупчення людей, провітрювати приміщення та робити вологе прибирання, мити руки з милом, прикривати рот і ніс при чханні. Важливими «помічниками» імунітету є повноцінне харчування, здоровий сон, уникнення перевтоми. Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує шанси убезпечитися від небезпечного захворювання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами