Протягом року кожна людина хворіє на ГРВІ три рази. При чому пожиттєвого імунітету не отримує.
ГРВІ та ГРЗ у побуті називають застудою, яку можуть викликати понад 200 різноманітних вірусів.
- Симптоми захворювання викликані різними збудниками ГРВІ у цілому схожі: підвищення температури, головний біль, зниження апетиту, млявість, сонливість, закладеність носа, нежить, першіння в горлі, кашель, - розповідає Ольга Квасницька, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ. - Найбільш небезпечним серед ГРВІ є грип. Клінічні ознаки грипу відрізняються раптовим початком, швидким підвищенням температури вище 38,5 і до 40 градусів, більш вираженим болем у м’язах та горлі, незначними виділеннями з носу, сухим кашлем. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка інколи лише за 4-5 днів може призвести до смерті хворого. Серед інших ускладнень небезпечними є розвиток синуситу, отиту, трахеїту, міокардиту, енцефаліту, менінгіту, поліневриту, міозиту.
Читайте ще: Вакцини від грипу завезли до буковинських аптек
За даними МОЗ України, першу хвилю епідемії грипу в сезоні 2017-2018 р. р. очікують в кінці листопада - на початку грудня. За прогнозами ВОЗ, цього епідсезону очікуються три штами вірусу грипу: «А/Н1N1» (Мічиган), «А/Н3N2» (Гонконг) та «В» (Брисбен). Штам «Мічиган» є досить небезпечним, швидко розмножується та може призвести до пневмонії.
За прогнозами МОЗ, в сезоні 2017-2018 р. р. захворюваність на ГРВІ та грип може зрости на 14% порівняно з епідемічним сезоном 2016-2017 р. р., що пов’язують з розповсюдженням нового для України штаму грипу «Мічиган» та низьким рівнем вакцинації населення.
Медики нагадують: найефективнішим способом профілактики грипу є саме вакцинація. Вакцина захищає від усіх штамів грипу активних в епідсезоні.
Вам буде цікаво: Сезон грипу почався в Україні: усе про симптоми та профілактику
- Найкращий час для проведення вакцинації напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу, - зазначає Ольга Квасницька. - Імунітет після введення вакцини формується протягом 10-14 днів. Після вакцинації від грипу люди рідше хворіють і на інші ГРВІ, а у випадку виникнення захворювання, перебіг його значно легший та зводить до мінімуму ризик виникнення ускладнень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами