Сезон грипу в Україні почався у жовтні і триватиме до травня 2018 року. Які симтоми грипу, коли варто викликати швидку та яку профілактику слід провести, пише 24 канал.
На третьому тижні жовтня в Україні захворіли на грип понад 140 тисяч осіб. Найчастіше хворіли діти до 14 років. Зараз значно зріс ризик заразитися, тож дотримуйтеся порад фахівців.
Міністерство охорони здоров'я розробило поради для українців, як не захворіти на грип та які симтоми свідчать, що хворому потрібна термінова госпіталізація.
Симптоми грипу
Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (більше 38 °С), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель та нежить.
Однак, якщо стан хворого погіршується, викликайте швидку, адже життя людини може опинитися під загрозою. Якщо ви бачите, що обличчя людини стало дуже блідим чи з’явилось посиніння, їй важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, хворий багато блює – йому потрібна госпіталізація. Також серед "важких" симптомів – порушення свідомості (надмірна сонливість чи збудженість), біль у грудній клітці, поява домішок крові у мокроті, показники артеріального тиску нижче норми.
Читайте ще: Вакцин від грипу в чернівецьких аптеках немає
Вакцини від грипу
Найдієвішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
У сезоні 2017-2018 в Україні "гулятимуть" три штами грипу: "Мічиган", "Гонконг" і "Брісбен". МОЗ опублікувало список вакцин проти грипу на цей сезон:
- ІНФЛУВАК (INFLUVAC), виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;
- ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай;
- ДЖІСІ ФЛЮ / GC FLU, виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея;
- ВАКСІГРИП / VAXIGRIP, виробник Санофі Пастер, Франція.
Найближчим часом ці вакцини мають з’явитися в аптеках та закладах охорони здоров’я. Вакцини не закуповуються за гроші з державного бюджету. Ви можете придбати їх особисто, або ж у вашому населеному пункті передбачені кошти з місцевого бюджету.
Вам буде цікаво: В Україні очікуються 3 віруси грипу: як уберегти себе?
Профілактика грипу
Крім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і дотримуватися простих порад, щоб уникнути хвороби.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами