А державної субвенції на всю потребу не вистачає. Як за таких умов лікуються пацієнти, «Впливовому АССпекту» розповіла Світлана Шевчук, експерт Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА за фахом «Ендокринологія», лікар-ендокринолог КМУ «Міська лікарня №1» м.Чернівці
- Наразі у Чернівецькій області налічується понад 39 тис. хворих на цукровий діабет. Інсулінотерапії, згідно реєстру, потребують 5434 хворих, - розповідає Світлана Шевчук. - Цьогоріч медична субвенція Чернівецькій області на відшкодування вартості препаратів інсуліну з держбюджету становить 21 млн. 266 тис. грн., а це - 40% від потреби. Відшкодування вартості препаратів інсуліну відбувається за співфінансуванням: частину коштів виділила держава, про другу частину мають подбати місцеві бюджети. Проте вони змогли виділити 1,2 млн., а це – лише 1% від потреби.
Окрім того, ціни на препарати інсуліну, порівняно з минулим роком, зросли приблизно на 13-30%. Тобто на ту саму суму, що й минулого року, нам вдається придбати зараз на чверть менше ліків.
- Як же вирішити проблему?
- Чернівецька облдержадміністрація здійснює розподіл субвенційних коштів між місцевими бюджетами рівними частинами на кожен місяць календарного року. Проте недофінансування призвело до виникнення заборгованості у закладах охорони здоров`я перед аптечною мережею. Це змусило «латати» дірки коштами, передбаченими на останні місяці. Тому виходить, що кінець року в нас 100-відсотково недофінансований. Вкрай важливо, аби місцеві бюджети виділили гроші на забезпечення інсулінопрепаратами.
Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА та керівники лікувально-профілактичних закладів неодноразово зверталися і до МОЗ, і до місцевих органів влади щодо додаткового виділення коштів. Але надходжень ще не було.
Читайте ще: На Буковині не видають рецептів на отримання інсулінів
- Як у таких умовах наразі лікуються хворі?
- Пацієнти за власні гроші купують життєво необхідні препарати, зменшують рекомендовані дози або приймають лише таблетовані цукрознижуючі препарати. Це несе ризики декомпенсації даного захворювання, спричинивши розвиток та прогресування як гострих, так і хронічних ускладнень. І, відповідно, може збільшити кількість випадків смертності у хворих з цукровим діабетом. А пацієнтів з кожним роком стає все більше. За 9 місяців цього року 490 буковинцям уперше призначили інсулін. Хочеться, аби нас, лікарів і пацієнтів, почули у районних, міських та обласних радах: інсуліни – життєво необхідні ліки! Допоможіть людям отримати їх!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами