Який оптимальний вік для народження первістка та як правильно підготуватися до цього, «Впливовому АССпекту» розповіла Інна Бирчак, доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ.
- Акушери-гінекологи всього світу єдині в думці про те, що оптимальний вік для першої вагітності - це період від 20 до 28 років. У цей час вже завершений період статевого дозрівання, а, отже, гормональний фон стабілізований. Організм молодий, тканини м'язів, зв'язок і суглобів еластичні, що полегшує нормальний перебіг вагітності та пологів, - пояснює Інна Бирчак.
- У багатьох європейських країнах первістків народжують матері, яким за 30. Українки теж поступово переймають це…
- Як свідчать дослідження останніх років, жінки XXI століття стають психологічно готовими до материнства після 30 років (в тому числі і в Україні). Цей факт пояснюється тим, що на сучасному етапі розвитку суспільства, змінилася роль жінки в ньому: до народження дитини їй треба встигнути отримати одну або декілька вищих освіт, зробити кар'єру і тільки після цього зважитися на материнство.
Проте не раджу відкладати народження першого малюка на далеке «потім». Слід пам'ятати, що з віком у жінок знижується здатність до зачаття, шанс завагітніти: в 40 років, в порівнянні з 20-річними, зменшується і складає всього 10%! Крім того, у жінок старше 35-40 років підвищується вірогідність різних генних порушень на рівні статевих клітин, а це може стати причиною самовільних викиднів, аномалій розвитку плода та вроджених захворювань дитини. Загальновідомим та беззаперечним є факт, що після 35 років у людини починає накопичуватися багаж соматичної патології (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, ожиріння, захворювання органів шлунково-кишкового тракту тощо), що не найкращим чином позначається на фертильності.
Читайте ще: Як кількість дітей впливає на здоров'я жінки
- Як же радите подружжю готуватися до зачаття та виношування здорової дитини?
- Передусім майбутнім батькам варто переглянути свій спосіб життя. За кілька місяців до зачаття необхідно відмовитися від шкідливих звичок (паління, алкоголь тощо).
Важливе значення в програмі планування сім'ї має і харчування. Намагайтеся їсти більше овочів і фруктів, продуктів, що містять білок, хліб з борошна із цільного зерна, а також продукти, багаті клітковиною. Листові зелені овочі (капуста, брокколі, салат-лату, шпинат) містять велику кількість фолієвої кислоти - вітаміну, що профілактує аномалії нервової системи плода. М'ясо і бобові містять велику кількість білка і заліза, які необхідні для нормального перебігу вагітності. Молочні продукти - відмінне джерело кальцію, необхідного для збереження здоров'я кісток і зубів.
Насправді, поради дуже прості, проте саме їх дотримання сприятиме легкому перебігу вагітності та народженню здорового малюка.
Вам буде цікаво: Ліки для пологів є лише для міських мешканок, а жителі області мають платити за ліки самі
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами