Мешканці районів області за ліки для пологів будуть платити поки що самі. Про це розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, Марія Поліщук у програмі "Суть Речей" на Радіо 10
Слухач: У Чернівцях міська рада виділила кошти для пологових будинків і обіцяють, що породіллі, які зареєстровані в Чернівцях та поступають на пологи або кесарський розтин, забезпечуються медикаментами та засобами медичного призначення за рахунок коштів територіальної громади міста. Коли таке зроблять і для мешканців області?
Марія Поліщук: Ми знаємо, що є така ініціатива міського голови, депутатів і управління охорони здоров’я. Ми дуже раді, що вони зробили такий крок, але важко це буде організовувати у обласних пологових будинках, бо якщо мова йде про центральні районні лікарні, де приймаються пологи, то ми з великим задоволенням передамо цю ідею громадам, адже це має бути рішення місцевої громади району. Якщо ж іде мова про мешканців районів області, які будуть лікуватися у пологових будинках міста, а це буває, бо всі проблемні випадки направляються до Чернівців, то тут уже важче.
Адже за цю породіллю має розрахуватися певна територіальна громада. Як це підрахувати? Громад зараз багато, ми зараз знаходимося на етапі децентралізації, реформи, відповідно районні ради вже не мають у своєму підпорядкуванні великої кількості територіальних одиниць. Але вирішуватися це має на базі ЦРЛ, яка має укладати угоду з іншим лікувальним закладом.
В принципі, найближчим часом, ми до цього повернемося. Все буде безкоштовно, адже реформа наша передбачає автономізацію закладів охорони здоров’я, тобто укладання угоди страховиком державним, тоді вагітним і породіллям буде байдуже, з ким страховик угоду укладе, бо будь-який заклад, куди вона попаде, буде зобов’язані надати допомогу , яка закладена в умови договору. Декларується, що вагітні, акушерство тобто, і діти (до 16 років), будуть забезпечені безкоштовною медичною допомогою, мова йде про базисні потреби.
Щодо реформ, то ми на стадії ознайомлення з змінами, спочатку йде просвітницько-ознайомлювальна робота, а потім йде укладання угод і занесення даних пацієнтів у електронні реєстри. Пацієнти не мають відчути проблем і змін, це наші внутрішні зміни і проблеми. Пацієнт приходитиме у медзаклад і отримуватиме допомогу. Щодо змін, то збільшується кількість годин роботи у поліклініках. Подовжується робочий день лікаря на базі поліклініки. Якщо раніше працював лікар 3 години на прийомі, а 3 години – на викликах, то тепер буде 4 години на прийомі, тепер до лікаря вже будуть приходити туди, де він працює. Адже будинки і квартири не є робочим місцем лікаря.
Читати ще: Впливовий АССпект: Ліки для пологів є, а благодійництво – за власним бажанням
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами