Жорсткий контроль запроваджує нова медреформа щодо рецептури, розповіли Іван Хорошенюк, головний лікар чернівецької дитячої поліклініки та В'ячеслав Бежан, головний лікар КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району" у програмі "Суть Речей"
Іван Хорошенюк: Зараз кажуть, що той лікар добрий, що призначає багато медикаментів. Зараз вже будуть безпосередньо виконувати протокол, за яким буде слідкувати національна агенція здоров’я України, за допомогою експертів, які будуть призначені у кожній територіальній громаді. Вони будуть чітко і жорстко контролювати цю ситуацію, лікар буде заповнювати всі призначення. Всі, що він приписує рецепти буде заносити у електронний реєстр. Це все буде прослідковуватися. Якщо він буде призначати те, що непотрібно, чи виходитиме за межі нашого національного реєстру, він буде позбавлятися ліцензії. Це жорстко, але правильно. Мають бути стандарти.
Людмила Григорчук: Всі рецепти мають бути фіксовані?
Іван Хорошенюк:Так, у електронному вигляді. Після кожного огляду пацієнтів.
Людмила Григорчук: А тихенько на листочку не можна буде написати?
Іван Хорошенюк: Коли вводилася реформа у Молдові, я говорив з лікарем, то він каже, що коли пацієнти знають, що за ними тепер гроші стоять, то вони нагадують про це лікарю. Кажуть, все, ви отримали за мене гроші, я прийшов до вас, все, працюйте зі мною.
В'ячеслав Бежан: Справді, зараз працює державна програма Доступні ліки і наша область отримала достатню кількість грошей для її виконання. І не може бути, що лікар рецепт виписав на папері, бо йде реєстр, за них отримують гроші. Аптека все це фіксує. Ця програма поки не запрацювала у повному обсязі. Бо немає бажання у всіх аптек співпрацювати з лікарями по цій програмі. Тому ми маємо такий відсоток по виконанню цієї програми.
Іван Хорошенюк: У нас є декілька програм, відшкодування за рецептурні бланки, це стосується дітей-інвалідів, і інвалідів дорослих, також що стосується інсуліну і програма доступних ліків. Там є внутрішні питання, є питання до спеціалістів, які призначають ліки, які не входять до переліку визначених медикаментів. У нас є 300 дітей, наприклад, з бронхіальною астмою, 80 тільки підпадають під цю програму, бо іншим виписують інші препарати.
Людмила Григорчук: А може запропонувати у програму інші ліки?
Іван Хорошенюк: Програма міняється. Спочатку було 154 найменування, а тепер 199, з яких 52 препарати абсолютно безкоштовні. Це прогрес.
В'ячеслав Бежан: МОЗ моніторить цю ситуацію. Ми надаємо інформацію по тому чи іншому захворюванню, ми пишемо, які ліки підходять, які ні.
Читати ще: Все йде до страхової медицини. Медреформа - це крок до неї - І.Хорошенюк
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами