Людмила Григорчук: Найактуальніше питання нині – це спалах кору. Останні тижні фіксується збільшення кількості хворих. А от вчора всі ЗМІ заговорили про 37 школярів хворих на кір в одному селі Хотинського району. Це Рукшин.
Марія Поліщук: Насправді ситуація така, що ми констатували це на самому початку і тепер кажемо, що у нас велика кількість була нещеплених дітей. Це було пов’язано з браком вакцин. Відновилося постачання вакцин у 2017 році і у 2018 році ми маємо 75% від потреби. Я думаю, що всі слідкують за сайтом міністерства, що є нова партія, і ми плануємо отримати ще 25% до плану, щоб мати можливість прищепити всіх. Але через те, що так багато було нещеплених раніше, ми не можемо всіх щепити, хто цього потребує. Бо це і планові щеплення і позапланові. Це накладається і ми не маємо можливості також прищепити контактних стовідсотково. І через це все, і ще через міфи, які досі існують серед населення, хоча проти кору найбільше щепляться, проти інших захворювань щепляться не так інтенсивно. І от наявність нещеплених і вірус, який гуляє, адже спалах не припинявся протягом року, ми маємо таку ситуацію, що вірус може потрапити на щепленого лише один раз чи на зовсім не щепленого. Тому ми маємо таку ситуацію.
Людмила Григорчук: Попереднього тижня було 77 хворих на кір.
Наталія Гопко: Так, а цей тиждень вже 125 хворих. Ситуація є прогнозованою. Насправді та кількість нещеплених, яка накопичувалася роками є причиною того спалаху, який розпочався в 2017 році. У серпні була конференція, на яку зібралися всі медики і ми говорили про те, що треба максимально інформувати населення привести своїх дітей на вакцинацію. Адже ми розуміли, щойно починається навчальний рік, то кількість хворих збільшується значно. І студенти привозять з інших територій. Хоча зараз фактор привезення вже не такий важливий, адже кір поширюється активно на нашій території. Попри те, що обсяги вакцинації є вищими ніж у попередні роки, то це не є достатньо, адже тих, хто пропустив щеплення – є багато. Наші досягнення такі не є достатніми, щоб зупинити спалах кору. Ми маємо 17 активних спалахів кору у закладах освіти. Це спалахи з різною кількістю захворілих. Найбільш чисельними є Рукшин, де за останньою інформацією, є вже 40 хворих, з них один у вчителя. Це вагітна вчителька, але вона 17 жовтня вже виписалася, вона лікувалася у обласній клінічній лікарні. Всі інші – це школярі. Від початку 2018 році у нас зареєстровано 1663 випадків кору, ще 290 – у 2017 році. У 2017 році поширення захворювання не спостерігалося, але випадки захворювання все ж були, тому ми прогнозуємо і зараз, що це не кінець.
Людмила Григорчук: Як почувають себе хворі на кір?
Марія Поліщук: Зараз хворіють не лише діти, але й дорослі. Достатньо великий відсоток саме дорослих. У віці до 30 років хворіють. Це адекватно мати таких хворих, адже вони не були щеплені у попередні роки. І велика частина хворіє дітей, вони госпіталізуються. Були у нас діти з важким перебігом, але, на наше щастя, летальних випадків не було. От у Хотинському районі маємо дітей з пневмоніями, але Бог нас беріг від смертей. Хоч Одеську і інші області не вберіг. Дітей треба щепити.
Людмила Григорчук: Зараз школи закривають через кір?
Наталія Гопко: Маємо рішення про закриття двох закладів. Путильська ЗОШ, де рішення прийняли через те, що багато дітей хворіли на кір. У Рукшині закрили у зв’язку з високим рівнем захворілих на ГРВІ. Там 23% захворіли. Припинення навчального процесу не допоможе зупинити кір. Не суттєво це вплине, бо спілкування активне призупиниться, але щойно відновиться навчальний процес, єдиний випадок кору буде супроводжуватися поширенням, якщо там є невакциновані діти. Є вже пристойна кількість дітей, які вже перехворіли, і вони мають імунітет. Але хочеться, щоб цей імунітет був від щеплення, а не через перенесену хворобу.
Читати ще: Більше сотні дітей захворіли кором на Буковині
Про ситуацію з кором у закладах освіти слухайте на 7 хвилині відеозапису.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами