Оксана Палійчук: На сьогодні у нас всі кошти, які надійшли з державного бюджету, вперше міністерство не просто запровадило реформу, а воно дало фінансовий ресурс. Якщо ми візьмемо на Чернівецьку області, суто для НУШ, для комп’ютерної техніки, для принтерів, ламінаторів, для дидактичного обладнання, таблиць, танграмів, мікроскопів, луп, все те, що необхідне, для парт і стільців, то ми маємо 30 мільйонів гривень. У нас два розпорядження кабміну на 30 мільйонів. Якщо ми говоримо про навчання вчителів до НУШ,то ще 9 мільйонів. То це вже 40 майже.
Гроші вже прийшли, з обласного бюджету вони надані на місцеві бюджети, гроші давно на місцях. У нас органи управління освітою, в районах, в ОТГ вже провели тендери частково, частково ще у 15 територіальних одиницях тривають, ми чекаємо відкриття 3 серпня, і 7 серпня. Є вже такі райони і ОТГ, які двічі провели тендер.
Є проблеми тендерної документації: або виробник не готовий постачати ту продукцію, яка нам потрібна, чи немає конкретного пакету документів, чи терміни не витримуються, причини різні бувають. От з термінами у нас будуть проблеми, вони не катастрофічні, але є. Ми зрозуміти маємо, що вся Україна вся одночасно закуповує парти. А наші підприємці не мають також потужності забезпечити партами всіх відразу. На сьогодні 12 тисяч 191 першокласник у Чернівецькій області. Є може десь коливання, але незначне. Ми маємо стільки ж комплектів парт зробити. Тому проводячи процедуру, буває, що з першого разу не проходять, навіть з другого. Якщо два рази не відбулися торги, то вже на прямих угодах закуповують. Але це все час. Навіть ті, які провели тендери, не завжди постачальник гарантує постачання до 1 вересня парти і стільці.
Просимо, звертаємося, але не все можуть зробити. У цьому не бачу я якоїсь трагедії, хочу, щоб ця продукція була якісна, вона вся сертифікована, дотримані всі санітарні норми. Розпорядження кабміну вимагало співфінансування з місцевих бюджетів. Ми ці гроші для НУШ, ці 30 мільйонів розподілили і не менше 30% мало дофінансувати з місцевого бюджету, 10% - ОТГ і райони, і не менше 5 % повинні були фінансувати гірські райони. Є бюджети, які спроможні і дофінансували більше і навіть закуповували парти не звичайні, за 1200-1300 гривень, а протисколіозні, такий комплект коштує до 2 тисяч. Сьогодні перші партії у багатьох районах завезені. І в Глибоцькому, і в Новоселицькому, і в Герцаївському.
Нічого купувати не треба, гроші збирати з батьків не треба. Батьки не мають здавати кошти ні на парту, ні на стілець, на дидактичний матеріал, принтер, ламінатор, сканер. Якщо таке десь є, сигналізуйте. Не мають права, не дай Боже, на такі речі збирати з батьків.
Нагадаємо, Неприємні сюрпризи: україномовні школи на Буковині написали ДПА гірше, ніж румуномовні
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами