Про ставлення батьків до нової шкільної програми та всієї системи журналісти Інформаційного агентства АСС поспілкувалися з вчителькою Нової Української Школи Чернівецької ЗОШ № 18 при багатопрофільному ліцеї №4 Любов’ю Печерягою.
НУШ – це нова філософія, новий підхід до дитини. І змінюватись потрібно не тільки вчителям а й батькам, зазначає Любов Печеряга. Батьки досі не можуть звикнути до того, що немає оцінок, домашнього завдання та старих методів навчання.
«Перший рік дав зрозуміти, що батьки не були готові до нової школи. Вони досі перекладають виховання дітей на вчителів, хочуть знати оцінки дітей, хоча ми їх не ставимо, змушують дітей робити домашнє завдання, хоча це не обов’язково. Їх дуже лякає відсутність старих методів навчання», - розповідає вчителька.
Учитель, батьки та учні в НУШ повинні спілкуватися на рівних, зауважує вона. Такий досвід широко використовується в Європі. Тому Любов Печеряга рекомендує батькам не сприймати вчителів за ворогів, а намагатися йти на зустріч.
«Батьки повинні співпрацювати з вчителями: мінятися ролями, спілкуватися та допомагати одне одному у вихованні дітей», - розповідає Любов Печеряга.
Галина Куриш, мама школяра нової української школи зазначає, що насправді відмову від оцінювання дітей вважає неправильною. Каже, у малечі немає мотивації вчити предмети, бо немає ні винагород, ні покарань.
«Школярі не розуміють, для чого вони вчать вірш або гарно пишуть, якщо винагороди немає. Я вважаю, що система оцінювання має бути. Нехай це буде смайлики, сонечки, але, щоб дитина розуміла, що вона сама заробила цю оцінку», - додає мама школяра.
Вона також зазначає, що нова українська школа – гарна освітня реформа, але зі своїми мінусами.
«Нова українська школа – це цікаве нововведення. Але завжди є свої мінуси, наприклад, мені не подобається те, що майже всі завдання для дітей спрямовані на логіку. Батькам треба додатково пояснювати дітям, як виконуються ті чи інші вправи. Але є багато і плюсів: зокрема мені до вподоби табель про засвоєння знань. Його видали батькам в кінці року, але замість оцінок там було написано все те, що навчилися діти за це рік», - розповідає Галина Куриш. «Для мене вся ця реформа є незвичною, але я готова змінюватись та навчатися разом з дитиною» - каже Галина Куриш.
Нагадаємо, проект «Нова українська школа» - продовжується. Цього року, зокрема, першокласники отримають нові, сучасні парти. Вони одномісні, дехто обрав різнокольорові, хтось – більш стриманих відтінків.
Читати ще: Невчасні закупівлі та класи, що не вміщують парти: проблеми з НУШ у Чернівцях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами