«Залишаюсь прихильником, що революції в освіті не має бути, це має бути еволюційний процес. Він буде тривати. Другий рік буде продовжуватись НУШ. Фінансування іде досить потужне як з місцевого, так і державного бюджету», - каже Сергій Мартинюк, керівник управління освіти Чернівецької міської ради.
Нагадаємо: Без шкільної форми, дощок пошани та оголошення оцінок. Шкільні новинки 2019
Навіть коли шкільна форма офіційно існувала, кожен заклад мав свої правила одягу. Як і раніше, наразі кожна школа довільно визначає умовну форму одягу на урочистості та будні. Звісно, це не мають бути спортивні штани чи дерті джинси, каже головний освітянин міста.
Цей захід знову таки, більше стосується, мабуть, сільських районів, де діти ходять увечері неосвітленими територіями. В місті батьки приймають рішення на власний розсуд. Потрібен жилет чи ні. Чи потрібно наплічник з наліпками. Примушувати, збирати кошти на це у школах не будуть.
Проект «Нова українська школа» - продовжується. Цього року, зокрема, першокласники отримають нові, сучасні парти. Вони одномісні, дехто обрав різнокольорові, хтось – більш стриманих відтінків. Нам потрібно до 3 тисяч парт для першачків у Чернівцях. Щоправда, через затримку процедури торгів, підрядник встигне завезти парти не в усі школи до 1 вересня. Термін він має до 15 жовтня. Але це не означає зриву навчального процесу. Учні можуть тимчасово навчатись на партах, які були досі.
Читати ще: Невчасні закупівлі та класи, що не вміщують парти: проблеми з НУШ у Чернівцях
Ми дещо підкоригували меню в шкільних їдальнях. Прислухались до думки школярів. Вирішили три рази на тиждень давати на сніданки бутерброди та булочки, а двічі – щось солодке. Зараз складаємо меню, яке відповідатиме калорійності та маємо його узгоджувати із фахівцями.
Держава фінансує класи з наповненістю 27 учнів. За Законом про освіту, у класі не може бути понад 30 учнів. Але що робити, коли батьки хочуть, аби їхня дитина навчалась саме у цій школі і конкретно в цієї вчительки. Щоб не створювати конфліктну ситуацію, керівнику закладу слід приймати нормальне рішення з комплектації класів, порадившись з педагогами і батьками. Є інший вихід – перехід на навчання у кілька змін, але батьків таке не влаштує.
Також маємо класи у Чернівцях із маленькою наповненістю. Найменше – це 7 учнів. Переважно це школи з румунською мовою викладання. Оскільки це не є масовим, думаю, виконавчий комітет затвердить схему, запропоновану управлінням освіти, за якою середня наповненість класів у Чернівцях складає 29,3 учні.
З 15 серпня освітяни інспектуватимуть школи, чи готові вони до нового навчального року. Поки що великих проблем, як у 22 школі, немає в жодному закладі. Підготовка триває, школи миють, ремонтують і прибирають.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами