У 2015 році у трьох школах Чернівців - №6, 16 та 28 – запровадили харчування учнів початкових класів за системою «шведський стіл». Щоправда, так снідали школярі недовго – уже майже 2 роки обладнання взагалі не функціонує.
Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Аліна Олевич, депутат Чернівецької міської ради, за спецобладнання тоді заплатили 100 тисяч гривень.
«Ініціатори гучно на телекамери заявляли про переваги даного харчування: діти обирають страви за бажанням та лише таку кількість їжі, яку з`їдають. Крім цього, перевагами називали і постійний підігрів їжі. Досвід, мовляв, перейняли у Молдови, - пише Аліна Олевич. - Так от, за спеціальне обладнання (марміти, столи) тоді заплатили майже 100 тисяч гривень. У результаті експеримент провалився, адже з`ясувалося, що 50% їжі у школах просто йшли у смітник.
Я спілкувалася з працівниками харчоблоків, там кажуть: користуватися цим обладнанням їм не дозволяють, хоча воно за актами передано їм (можна було б використовувати їх, як роздачу). Але й продавати управління освіти ці прилади теж не поспішає. Так воно і припадає пилюкою та ржавіє вже майже півтора роки. Лежать собі 100 тисяч гривень і нікому в управлінні освіти до них діла нема...».
Як розповів Інформаційному агентству АСС Сергій Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міської ради, систему «шведський стіл» не використовують відтоді, як держава перестала оплачувати другі сніданки для школярів початкової школи.
- Було прийнято рішення перейти на так звані полегшені варіанти сніданків, які оплачуються з місцевого бюджету. Відповідно, для бутербродів і булочок спеціальні столи з підігрівом не потрібні, - каже Сергій Мартинюк. – Ми запропонували суб`єктам господарської діяльності, які забезпечують харчування школярів, використовувати придбане обладнання у технологічному процесі. Проте їх це не зацікавило. Тому придбані столи, марміти зберігаються у школах. Дехто використовує їх для роздачі їжі.
Сергій Мартинюк зазначає, що продавати обладнання не можуть, бо управління освіти не є комерційною структурою. До того ж, сподіваються, що ситуація зміниться і з часом школи повернуться до повноцінних сніданків.
- Може статися так, що держава знову виділятиме гроші на сніданки учнів. І тоді ми зможемо повернутися до «шведських столів», - зазначає Сергій Мартинюк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами