Освітяни Буковини сподіваються, що із вступом у дію Закону «Про освіту», який вчора підписав Президент України, значно підвищиться рівень знань та результатів ЗНО.
Сьогодні на брифінгу Оксана Палійчук, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, прокоментувала Закон «Про освіту», зокрема, статтю про мову навчання.
- Стаття 7 Закону «Про освіту» викликала найбільше дискусій. Та наразі є роз`яснення МОН, тому я можу коментувати, спираючись на нього, - каже Оксана Палійчук. – Мовою освітнього процесу в Україні є державна мова – українська. Таким чином, це дозволяє розширити сферу вживання державної мови нацменшинами у закладах, зокрема, з румунською мовою навчання. При цьому, початкова і дошкільна освіта у цих навчальних закладах буде проводитися рідною мовою. А з 5 класу більшість предметів викладатимуться державною мовою. При цьому, за заявою батьків, 1 або кілька дисциплін можуть викладатися рідною мовою.
Освітяни Буковини переконані, що ця стаття Закону – виправдана. Переконують: це дозволить значно покращити результати ЗНО, зокрема, з української мови та історії України.
- Відповідно до результатів ЗНО, 67% випускників румуномовних класів не склали історію України, 60% - українську мову. Відповідно, такі випускники не мають можливості вступити до українського вузу, - говорить Оксана Михайлівна. – А це – неприпустимо. Тому, вважаю, саме ця стаття Закону «Про освіту» гарантує нацменшинам право на здобуття вищої освіти в Україні.
Представники румуномовної громади Чернівців переконані: 7 стаття Закону «Про освіту» порушує мовні права нацменшин.
А напередодні румунська спільнота Чернівецької області звернулась з відкритим листом до Президента України Петра Порошенко, нарікаючи на неконституційність Закону «Про освіту».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами