Апробація нового стандарту початкової освіти, облаштування освітнього простору та спрощення навчальної програми для учнів 5-9 класів – такі зміни чекають школярів з 1 вересня. Чи варто очікувати учням та батькам кардинально іншої школи та хто насправді вже цього року відчує зміни, «Впливовому АССпекту» розповіла Оксана Палійчук, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА.
- Міністерство освіти та науки в Україні визначило 100 шкіл (по 4 – в кожній області), які будуть пілотувати проект нового стандарту початкової освіти. У Чернівецькій області – це 27 і 28 школи Чернівців, Мигівський НВК і Коровійська школа, - розповідає Оксана Михайлівна. – По 2 класи першачків кожного з цих навчальних закладів навчатимуться за новим державним стандартом. Допомагатимуть учителям апробовувати нову програму координатори, серед яких – представники Департаменту освіти і науки, інституту післядипломної освіти, директори та завучі шкіл.
Днями відбулася селекторна нарада за головуванням Прем`єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністра освіти Лілії Гриневич. Було відзначено, що за показником готовності до впровадження цієї пілотної програми Буковина – серед лідерів. Учителі, які братимуть участь в апробації нової програми, пройшли відповідне навчання.
- Чи забезпечені ці класи новими підручниками?
- Наразі це питання вирішується. Ішла мова про те, що це будуть спеціальні навчальні бокси, до яких входитимуть всі навчальні предмети. Забезпечить ними держава. 18 серпня відбудеться всеукраїнська педагогічна конференція, на якій вирішуватиметься це питання.
Читайте ще: «Впливовий АССпект»: Про те, що школам Буковини бракує учителів
- Оксано Михайлівно, чи означає впровадження пілотної програми зменшення навантаження на учнів, відсутність домашніх завдань і збільшення канікул?
- Проект нового стандарту початкової освіти стосується виключно змісту самої освіти, тобто – змін у програмі. Після року апробації Міністерство прийматиме рішення, чи варто запроваджувати з 1 вересня 2018 року таку програму для всіх першокласників України. Всі інші зміни, зокрема, щодо домашніх завдань, канікул, навантаження – це лише законопроект. Ми не маємо нового Закону про освіту. І поки він не буде прийнятий, очікувати кардинальних змін не варто.
Єдине, що нове запрацює вже з 1 вересня 2017 року – розвантажені програми для учнів 5-9 класів. Тепер навчальні програми для старшокласників більш адекватні і адаптовані до їхнього сприйняття.
Вам буде цікаво: Школярів розвантажать із навчанням, а вчителі здаватимуть ЗНО, — освітяни
- А чим відрізнятиметься новий освітній простір у школах від того, який був досі?
- Відповідно до урядової програми, наші школи повинні відповідати європейським вимогам щодо розміщення будівлі, її зовнішнього і внутрішнього вигляду, організації спеціальних зон, де діти зможуть розвиватися та відпочивати. Визначено 7 умовних розвивальних зон, які мають бути в кожному навчальному закладі.
У Чернівецькій області визначено 8 шкіл, де проводяться відповідні ремонтні роботи, залучаються інвестиційні кошти, гранти, місцеві бюджети для створення такого освітнього простору. Це, зокрема, наші опорні школи. До цього переліку ввійшли і новозбудовані школи, які проектувалися вже відповідно до сучасних вимог – Рукшинська, Кам`янецька, Лужанська, Мамаївська. У жовтні буде здана Йорданештська школа, яка теж відповідатиме європейським стандартам. Поступово такі навчальні заклади європейського зразка будуть створені в кожній об`єднаній територіальній громаді.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами