Валентина Фостій провела майстер-клас для вчителів міста. Заслужена вчителька України переконана: аби йти в ногу з часом і мотивувати учнів, треба постійно вчитися самому і не забувати про творчість.
- З того часу, як у 1999 році я отримала звання Заслужений вчитель України, вважаю, що не маю права зупинятися, повинна постійно підтверджувати його. У наш час, коли мотивація до навчання в учнів, відверто кажучи, досить низька, ми, вчителі, повинні постійно шукати нові методики та підходи, - розповіла Інформаційному агентству АСС Валентина Василівна. – У січні 2018 року ми отримали мультиборд. Вважаю, що сьогодні це – не дорога забавка, а необхідність для сучасних вчителів та учнів. І, власне, роботі з мультибордом я присвятила частину свого майстер-класу.
Валентина Фостій у власний вільний час вивчала нове обладнання. І тепер залюбки його використовує і в роботі з молодшими школярами, і зі старшокласниками.
Читайте ще: Майже мільярд гривень, найбільше з міського бюджету у 2018 отримає освіта
- Мультиборд фактично може замінити майже всі карти, за його допомогою дуже просто перевіряти географічну номенклатуру. Та головне – просто під час уроку за допомогою Google Maps ми з учнями можемо перенестися у будь-яку точку світу. Наприклад, вивчаючи географію України, онлайн прогулюємося вуличками Києва чи Ужгорода, а знайомлячись з Америкою, гостюємо у Нью-Йорку, - продовжує Валентина Фостій. – П`ятикласники із задоволенням готують презентації та проекти, які демонструють на мультиборді. Таким чином, значно розширилися і можливості вчителя, і учня.
Своїм колегам Валентина Фостій радить використовувати нові форми та техніки, які допомагають розвивати критичне мислення учнів.
- Під час майстер-класу я розповідала при сучасний метод – «Барометр», на основі якого зараз будується Нова Українська Школа. Цей метод дозволяє учням візуалізувати різні точки зору у форматі літери U. Уявіть собі стрілку барометру, яка змінюється під впливом зовнішніх факторів. Так само може змінитися думка учнів після виконання вправи, - пояснює Валентина Василівна. – Зацікавити учнів темою вдається також за допомогою технології «Сторітелінг»: розповісти їм цікаву історію, яка захопить настільки, що захочеться взнати більше. Мої 7-класники, до прикладу, вивчаючи материки та природні зони, із задоволенням розкладають фігурки тварин на карті, аби запам`ятати, де саме які звірі та птахи водяться. Гра – це теж важливий компонент навчання.
Щоденна творчість та мистецтво – так Валентина Фостій характеризує свою роботу. Тому щодня поспішає до школи із задоволенням.
Вам буде цікаво: 12-річна освіта повертається
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами