Учні та вчителі тут не марнують жодного дня. Благодійні ярмарки, збір макулатури, допомога пенсіонерам та діткам-сиротам, підтримка українських військових – це далеко не повний перелік того, чим займаються юні благодійники. Чи важливо навчати дітей благодійності і чому це варто робити, «Впливовому АССпекту» розповіла Наталія Куруляк, заступник директора з виховної роботи Великокучурівської школи.
- Як давно ваша школа берете участь у благодійній акції «Серце до серця»?
- Великокучурівська ЗОШ I-III ступенів бере участь у благодійній акції вже другий рік поспіль. Для нашої шкільної родини не буває чужої біди. Ми переконані, що допомагати потрібно завжди. А щоби повірити в силу добра, треба самому творити його. Тому ми з величезним бажанням долучилися до благодійної справи.
- Сучасні діти – дуже креативні та прогресивні. Як вони реагують на благодійні акції?
- Наші учні активні не лише у спортзалі та на перервах, а й у такій дорослій, серйозній справі, як благодійність. Ми діємо у команді: єдина мета, піднесений дух, спільні дії, спрямовані на гарний результат. І XIII Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця», яка проходила під гаслом «Почуй світ!», не була винятком. Аби краще зрозуміти, що значить жити в повній тиші, як до цього адаптуватися, ми відвідали Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1. Саме в цьому навчальному закладі проходять реабілітацію діти з вадами слуху.
Читайте ще: Великокучурівська школа отримала Прапор Доброчинності
А далі закипіла робота. Учні нашої школи зібрали та здали на переробку майже півтори тонни паперу та картону. 18 квітня 2018 у школі провели благодійний ярмарок. Учні 5-9 класів презентували свої смаколики та декоративні вироби, створені власноруч.
У результаті - наша школа стала лідером у списку найактивніших шкіл Чернівецької області. Нам вдалося зібрати 10680 гривень (макулатура – 3680 грн., скриньки – 2827 грн., ярмарок смаколиків – 3956 грн., ярмарок виробів гуртківців «Умілих рук» - 217 грн.). А це - майже втричі більше від суми, зібраної минулого року! Хоча для нас зовсім не мають значення рейтинги та нагороди. Головне, що педагоги, учні та батьки Великокучурівської ЗОШ I-III ступенів роблять гарну справу - допомагають глухим дітям почути світ.
- Які ще благодійні акції були проведені впродовж цього навчального року?
- Зараз найбільше уваги наша школа приділяє потребам військових, які захищають Україну. Учні активно збирають кошти, гуманітарну допомогу, відправляють на Схід свої малюнки та листи.
Водночас, ми не забуваємо про підтримку людей похилого віку, дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, хворих на ДЦП тощо. У нашій школі існують щорічні акції «Подаруй Різдво ближньому» та «Лелеченя доброти». Минулого року наші учні відвідали Магальський дитячий будинок-інтернат. Діти були вражені салоганом на прохідній: «Легко любити красивих і здорових, спробуй полюбити замурзаних і хворих». Мені здалося, в дітей після цього сталася справжня переоцінка цінностей. І це – дуже важливий момент у вихованні.
- Як гадаєте, чи важливі для сучасних учнів благодійні акції?
- Я би сказала: дуже важливі. Саме на таких прикладах – допомоги і підтримки – нам вдається виховувати в дітях милосердя, доброту, небайдужість. Звісно, вони розуміють, що волонтерська робота важка й клопітка. Але вона дарує безцінне – радість! Це вартує дорожче за будь-які гроші та матеріальні блага.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами