Людмила Григорчук: Інформація, що на початку цього тижня сколихнула всю Україну, – це менінгококова інфекція. Вакцина від неї є, але у нас в календарі щеплень - немає. Хто не знає, в Чернівцях помер третьокласник від менінгококової інфекції. Так, пані Наталю? Це вже доведено?
Наталія Гопко, в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру: Коли збиралися до вас на ефір, ми отримали заключне повідомлення. Оскільки перші наші заходи проводилися за первинним діагнозом, це була підозра на меніногококову інфекцію. Зараз ми отримали заключний діагноз – менінгококцемія, блискавична форма.
Це насправді трагічна ситуація і будемо сподіватися, що таких ситуацій в нас не більше буде. Як мама і бабуся, я це сприймаю як особисту трагедію.
Буквально в той же день, о 5:30 ранку, ми отримали повідомлення про загрозу захворювання і о 10:00 ми вже мали інформацію про, те що дитина загинула.
У цей час бригада спеціалістів Департаменту охорони здоров’я у складі наших лікарів-епідеміологів уже працювали в школі. Гостра потреба була не тільки в тому, щоб оглянути дітей, які контактували з хворою дитиною і взяти зразки для проведення лабораторного дослідження, а й в тому, щоб поспілкуватися з батьками, вчителями, педагогічним колективом. Паніка було неймовірною. Це зрозуміло. Але ми намагалися пояснити, що небезпеки в стінах школи немає.
Обстежена 41 людина – це педагоги, однокласники загиблого хлопчика, люди, які спілкувалися з ним поза школою, по-сусідству, в сім’ї. В 39-ти випадках ми уже отримали негативний результат, тобто серії «менінгітіс» ми не виявили.
Читайте ще: Від хвороби, яка вбила школяра у Чернівцях, можна вакцинуватися, - медики
Ще два дослідження тривають. Зараз небезпеки, пов’язаної з навчанням і перебуванням в школі, немає.
Менінгококова інфекція передається тільки від людини до людини, і такі заходи, як дезинфекція, карантини є неефективними. Тим більше, що дитина, яка захворіла, перебувала не тільки в стінах школи.
Дуже рідко фіксуються спалахи інфекції, вона не так швидко поширюється, як кір. Але щоб виключити найменші ризики в середовищі дитини - у класі і родині - ці обстеження проведені. Носійство менінгококової інфекції є не надто рідкісним явищем. Воно може проявлятися мінімальними клінічними явищами, а може давати легкі симптоми.
Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА: Дорослий міг мати нежить, а дитина, яка з ним проконтактувала, може мати важку хворобу. Дорослий міг навіть не знати, що він був носієм інфекції.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами