Попри те, що працівники ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» не фіксують різкого зростання гострих респіраторних вірусних інфекцій, чернівчани скаржаться на вірусну інфекцію.
- Син вийшов до школи – і вже через тиждень повернувся додому з нежиттю. Слідом за ним і я прихворіла, - розповідає чернівчанка Майя. – Від знайомих теж чую, що діти і дорослі хворіють. Мабуть, вірус.
Читайте ще: Медики у Чернівцях застерігають від небезпечної хвороби: Гарячки Західного Нілу
Натомість у поліклініках міста кількість звернень не зросла.
- Як місяць тому, так і зараз у день звертається 2-3 пацієнта з гострими респіраторними вірусними інфекціями, - констатує Ольга Гуска, лікар-терапевт НКП «Міська поліклініка №2» м.Чернівців. – Погіршення самопочуття та нежить швидше можна пов`язати з різким перепадом температури повітря (холодні ночі і теплі дні!), а також виходом учнів та студентів на навчання - в організовані колективи.
Вам буде цікаво: Три штами вірусу грипу циркулюватимуть на Буковині
Як повідомив Інформаційному агентству АСС Сергій Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міської ради, про закриття освітніх закладів на карантин зараз не йдеться, бо відсутніх учнів у класах небагато.
ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» запропонував рекомендації керівникам закладів освіти на період ускладнення епідемічної ситуації з грипу та ГРІ:
1. Забезпечення інформування місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою прийняття ними рішення про призупинення навчально-виховного процесу за відсутності 20 % від загальної кількості учнів з причини захворювання на грип та ГРІ;
2. Забезпечення заборони переведення з групи в групу і первинного прийому дітей до дошкільних навчальних закладів та установ з цілодобовим режимом перебування дітей;
3. Обмеження проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо);
4. Проведення дезінфекції столового посуду та іграшок, а також вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня або зміни (при двозмінній організації навчального процесу) дезінфекційними засобами, що дозволені законодавством до застосування;
5. Проведення в дошкільних навчальних закладах знезараження повітряного середовища приміщень за допомогою бактерицидних ламп за відсутності дітей протягом 30 хвилин з наступним провітрюванням;
6. Забезпечення своєчасного виявлення та ізоляції в студентських гуртожитках осіб із симптомами на грип та ГРІ, термінове інформування про це керівників закладів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами