У 10% випадків менінгіт може призводити до важкого ураження мозку, а при відсутності лікування в 50% випадків закінчується смертельним результатом. Своєчасне лікування антибіотиками - найважливіша міра для порятунку життів і скорочення числа ускладнень, повідомляє ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр".
В Україні реєструється близько 300 випадків менінгококового менінгіту щорічно.
- У Чернівецькій області щорічно реєструється до 10 випадків цього захворювання. У 2018 році, наприклад, було 8 випадків. У місті Чернівці – до 2 випадків щорічно, - розповів Інформаційному агентству АСС Юрій Падурару, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України. - Цього року в області поки що не зареєстровано жодного випадку менінгіту.
Летальність від цієї хвороби в Україні сягає 14% (від 5% до 35%).
Збудники менінгіту: менінгокок, пневмокок, гемофільна паличка типу Б (Hib-інфекція), стрептокок групи Б, бактерії Listeria monocytogenes.
Передача інфекції
Бактерія передається від людини людині через краплі виділень з дихальних шляхів або горла носія. 10-20% населення є носіями N.meningitidis в будь-який момент часу.
Інкубаційний період триває 4 дні, але може варіюватися від 2 до 10 днів.
Читайте ще: Як можна вдома визначити менінгіт
Симптоми
Ригідність потиличних м'язів, висока температура, чутливість до світла, сплутаність свідомості, головний біль і блювота.
5-10% пацієнтів помирають, як правило, через 24-48 годин після появи симптомів.
У 10-20% людей, які вижили, бактеріальний менінгіт може призводити до пошкодження мозку, втрати слуху або труднощів у навчанні.
Діагностика
Початковий діагноз менінгококового менінгіту може бути поставлений при клінічному огляді з подальшим проведенням спинномозкової пункції для виявлення гнійної спинномозкової рідини.
Лікування
Менінгококова інфекція потенційно смертельна і завжди повинна розглядатися як медична надзвичайна ситуація. Пацієнта необхідно госпіталізувати. Відповідне лікування антибіотиками необхідно починати якомога раніше.
Вам буде цікаво: Блискавичний менінгіт: медики розповіли про загибель школяра у Чернівцях
Профілактика
Є 3 типи вакцин:
• призначені для боротьби з хворобою менінгококової полісахаридні вакцини бувають двовалентними (групи А і С), тривалентними (групи А, С і W) або чотирьохвалентними (групи А, С, Y і W);
• З 1999 року доступні і широко використовуються менінгококової кон'юговані вакцини проти групи С.
З 2005 року чотирьохвалентна кон'югована вакцина проти груп А, C, Y і W кон'юговані вакцини були ліцензовані для використання серед дітей і дорослих людей в Європі, Канаді та Сполучених Штатах Америки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами