За 50 тиждень - з 12.12.2018 по 19.12.2018 - в Чернівецькій області захворіло кором 222 осіб (143 дітей та 79 дорослих), що на 12% менше, ніж попереднього тижня.
Протягом тижня випадки кору реєстрували у м.Чернівці – 88, Хотинському районі – 35, Сокирянському – 21, Кіцманському – 19, Герцаївському – 15, Сторожинецькому – 14, Вижницькому – 11, Глибоцькому – 8, Заставнівському – 5, Новоселицькому – 3, Путильському – 3, Кельменецькому – 0. Про це повідомляє ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України".
Читайте ще: Майже три тисячі людей вже захворіли на кір у Чернівецькій області
За період спалаху з 01.01.2017 по 12.12.2018 в Чернівецькій області зареєстровано 3266 випадків кору. Серед захворілих 2248 дітей та 1018 дорослих. Було госпіталізовано 1426 хворих, з них 778 дітей.
Протягом спалаху у 135 хворих кором зареєстровані ускладнення. На кір захворіли 40 вагітних та 5 новонароджених. Летальних випадків від кору в області не зареєстровано.
Усього в період з 01.01.2017 по 12.12.2018 в області зареєстровано 115 спалахів в організованих колективах.
Чим небезпечний кір
Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі: 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.
Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг
Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 день. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота.
На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.
Вам буде цікаво: Лікарні Буковини переповнені хворими на кір
Кір має серйозні ускладнення
Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.
Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою
На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.
Невакциновані медичні працівники найбільше наражаються на ризик захворіти.
Ліків від кору не існує
Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти.
Вакцинація від кору
2 дози вакцини захищають від кору. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами