Це 17-та смерть від цієї хвороби в Україні.
Про це повідомляє вінницьке видання 20 хвилин з посиланням на обласного дитячого інфекціоніста Ірину Незгоду.
– За 35 років такого кору ми не бачили. У нас зараз епідемія, яка пішла з європейських країн на західну Україну, а потім, як це зазвичай відбувається, прийшла до нас, – розповіла вона.
На жаль, Буковина залишається лідером за кількістю хворих на кір та посідає п’яте місце після Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської областей. Починаючи з 2000-х років спалахи кору на території Чернівецької області спостерігалися у 2006 та 2012 роках.
- Важливо знати, що ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики – вакцинація! - наголошує Олена Колоскова, завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, професор БДМУ. - Для того, щоб запобігти захворюванню на кір батькам необхідно вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.
Переважно на кір хворіють не щеплені діти, які відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, які раніше не хворіли на кір, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються дуже сприйнятливими до цієї інфекції. У дорослих захворювання перебігає набагато важче.
- Невакциновані медичні працівники найбільше наражаються на ризик захворіти. Вірус кору швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого, - пояснює Лорина Іванова, професор кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ. - Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Інкубаційний період кору (тобто період від моменту інфікування до появи перших проявів захворювання) триває від 8 до 21 днів.
Захворюванню можна запобігти за допомогою вакцинації. Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики.
Читайте ще: 72 години на вакцинацію: лікарі радять щепитися після контакту з хворим на кір
- Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно Календаря щеплень в Україні в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору, - каже Наталя Горенко, асистент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ. - Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет. В середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Вакцина КПК (проти кору, краснухи, паротиту), як і будь-які медичні препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівнянно вищий, аніж ризик проявів після щеплення. Так, з 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 захворіє на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас, випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами