Бактеріальний менінгіт – дуже серйозне та смертельно небезпечне захворювання. Смерть від цього типу менінгіту може настати протягом декількох годин. Більшість людей виліковується від бактеріального менінгіту без наслідків. Проте досить часто виникають серйозні ускладнення, що призводять до певних розладів та навіть втрати дієздатності (пошкодження мозку, втрата слуху та нездатність до навчання).
Збудниками менінгіту є кілька видів бактерій, серед них:
- Який саме вид бактерій викликав хворобу в третьокласника, якого не вдалося врятувати, достеменно буде відомо після завершення всіх досліджень. Проте, зважаючи на клінічний прояв, швидше за все це хворобу викликав менінгокок, - розповів Інформаційному агентству АСС Юрій Падурару, завідувач відділу ДУ «Чернівецький лабораторний центр МОЗ України». – Найчастіше збудники бактеріального менінгіту передаються від однієї людини до іншої.
Менінгококи передаються через слизові виділення дихальних шляхів або горла (слина або мокрота). Це найчастіше відбувається при близькому (кашель чи поцілунок) або тривалому контакті (спільне проживання) із хворим.
Першими симптомами менінгіту є підвищення температури, головний біль, нудота, блювання тощо. При чому симптоми можуть розвиватися миттєво, а можуть з'явитися через кілька днів (у більшості випадків - протягом 3-7 днів після зараження збудником).
Епідеміологи кажуть: найкращим методом захисту від менінгіту є вакцинація. Щоправда, вона не входить до календаря щеплень в Україні як обов'язкова, а відноситься до рекомендованих.
- Існують такі вакцини проти збудників менінгіту: менінгококова, пневмококова та Hib-вакцина від гемофільної інфекції, - продовжує Юрій Падурару. - В Україні зареєстрована вакцина від менінгококової інфекції – «Менактра». Проте в аптечній мережі Чернівців наразі її немає.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами