Людмила Григорчук: Якщо говорити про медицину загалом, то держава багато звертає увагу на фінансування охорони здоров’я, у бюджетах виділять грошей чи не найбільше.
Олег Чорний: Та ситуація, яка зараз є в Україні, вона неприпустима. Потребує змін. Або це зміниться протягом кількох років, а якщо не зміниться, то буде крах системи. Нам потрібно всім переходити на страхову медицину. Це показує досвід інших країн. Це буде правильним рішенням.
Людмила Григорчук: Це дозволить фінансово бути більш впевненими в собі?
Олег Чорний: Завдяки страховій медицині ми зможемо надавати якісні медичні послуги, а пацієнт може отримувати безкоштовно, якщо буде працювати і платити страховку.
Людмила Григорчук: Коли це може бути в Україні?
Олег Чорний: 20, 22 рік. Це можливо. Цього року реформувалася первинна і вторинна ланка.
Людмила Григорчук: Це важливо.
Олег Чорний: Звичайно, пацієнт спочатку звертається на первинну ланку. За словами, за новинами, справді щось змінюється. Спілкуючись з лікарями первинної ланки, то їм обіцяють, що все буде добре, але поки що лише обіцяють. Є лікарі, як отримують зарплати вже вищі.
Людмила Григорчук: До вас приходять пацієнти у запущеному стані через те, що первинна ланка провалюється?
Олег Чорний: Ми отримуємо запущені випадки через дві причини. Перша – це низький рівень життя наших людей. У людей нема грошей. Щось заболіло, щось турбує, але людина не йде до лікаря, а чекає до останнього, спочатку сусід щось підказує, у кума щось таке було, вип’ю таку таблетку. Тому що грошей нема. Тому звертаються вже тоді,коли прижме. А кількість лікарських помилок первинної ланки – то це не такий великий відсоток. Первинна ланка ставить підозру на онкозахворювання, тоді направляють у спеціалізовані медичні заклади.
Нагадаємо, Чернівецькі волонтери почали роботу над створенням мобільного хоспісу для маленьких пацієнтів.
Читати ще: 20-30% людей не знають, що важкохворі, - Олег Чорний.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами