Про вакцини проти грипу говорили у програмі «Суть Речей» на Радіо10 заступник директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Марія Поліщук та головний позаштатний імунолог області Аліна Дашкевич
Слухач: Чи не розглядається можливість наступного року впровадити у Чернівцях програму щеплення проти грипу, де з міського бюджету буде фінансуватися половина вартості вакцини. Такий досвід показав хороші результати у Вінниці цього року
Аліна Дашкевич: Наразі вакцина є рекомендованою у нашому календарі щеплень. Чи впроваджувати її, то може й буде розглядатися таке питання. Але я , як практикуючий лікар, то скажу так, що якщо ми лікуємо грип, то якщо він без ускладнень, то ми в тисячу гривень вкладемося, а якщо з ускладненнями, то лікування вартуватиме більше 3 тисяч гривень. А вакцина вартує від 180 гривень до 200. Невже це є ціною питання, чи варто це розглядати, щоб себе коханого, улюбленого вакцинувати. Адже якщо вакцинуватися, то навіть якщо захворіти на грип, то ускладнень таких не буде.
Марія Поліщук: Здорово, якщо міський бюджет матиме такі кошти, але у нас багато осіб, яких ми мали би прищепити. І виникатиме питання, як вибрати рівних серед найрівніших. Прищепити треба буде вчителів, лікарів, працівників сфери обслуговування, які контактують з багатьма людьми. А дітей? Школярів? Виходить, що ми впремося у такі колосальні видатки, що навіть 20 чи 30% вартості вакцини, це для бюджету буде непомірно. В такому випадку можна щепити, наприклад, дітей з інвалідністю. Наприклад піти шляхом виділення вразливих категорій, тих, які достатньо фінансово обмежені. Або дивитися за доходами сім’ї.
Читайте також: Більш ніж 200 випадків за місяць. Спалах кору у Чернівецькій області в розпалі (ВІДЕО)
Людмила Григорчук: Але такі колективні вакцинування вони набагато дієвіші.
Аліна Дашкевич: Є колективи такі, які закуповують вакцину. Є керівники, які розуміють, що важливо, аби всі були на роботі, а не сиділи на лікарняних. Такі керівники закуповують вакцину самі.
Марія Поліщук: У нас в бюджеті медичних закладів виділялися кошти і лікарів також вакцинували, тих, які на передових, у приймальних покоях, медсестер, санітарок. Але психологія людська така, що ми закупимо, а у нас населення, ми всі напевно такі, що відносимося так, що якщо це за державні кошти, то ми починаємо кривити носом, такі враження ми маємо від тих вакцин, які ми отримуємо за державний кошт. А якщо я виклався, потратився, то це вже важливо, хоча різниці ніякої.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами