У Чернівцях об'єднали міські лікарні №1 та №3
30 листопада, на сесії Чернівецької міської ради депутати ухвалили рішення про припинення існування КНП «Міська лікарня №1» як юридичної особи. Водночас заклад приєднали до КНП «Центральна міська клінічна лікарня». Це рішення підтримали 26 депутатів.
«Об’єднання лікарень, зокрема, інсультного центру, що зараз функціонує при лікарні №3, та хірургічного блоку міської лікарні №1, дозволить надавати пацієнтам комплексні медичні послуги. Зокрема, хірургічна допомога (ендоваскулярні втручання) при інсульті збільшує шанси пацієнта на одужання. Водночас для лікарні це сприяє здорожчанню вартості наданої медичної послуги, що оплачує НСЗУ. Це дозволить підвищити рівень заробітної плати медичних працівників та залучити додаткові кошти на розвиток закладу, - каже Галина Бовкун, заступниця начальника управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради. – Оскільки НСЗУ вже почала роботу з контрактування на наступний рік, дуже важливо було якомога швидше завершити об’єднання лікарень. Таким чином, єдина Центральна міська клінічна лікарня Чернівців отримає у 2022 році краще фінансування, а пацієнти – якісніші медичні послуги в одному закладі». Відтак, процес об'єднання міських лікарень №1 та №3 у Чернівцях - завершили.
У Чернівцях для сімейних лікарів відкрили лабораторію за 3 мільйони гривень (ФОТО)
Лабораторія для відпрацювання умінь і навичок запрацювала при Симуляційному центрі Буковинського державного медичного університету. У Центрі симуляційної медицини Буковинського державного медичного університету відкрилася лабораторія для навчання сімейних лікарів. У її створення інвестував 3 млн. грн. уряд Швейцарії через україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти».
«Лабораторія дозволить студентам та інтернам відпрацьовувати медичні навички на спеціальних симуляційних манекенах в умовах максимально наближених до роботи з реальними пацієнтами, - каже Віталій Смандич, керівник навчально-тренінгового центру симуляційної медицини. - Центр оснащений таким чином, що на його базі зможуть удосконалювати свої навички лікарі та медсестри як окремо, так і в команді».
З чого складається лабораторія
Лабораторія клінічних навичок, де будуть проходити навчання майбутні та практикуючі сімейні лікарі, складається із трьох симуляційних кімнат. Перша - для відпрацювання медичних навичок. Тут є камери, мікрофони, а також медичне обладнання і штучні руки, ноги, сідниці.
Троє буковинських медиків стали Заслуженими лікарями України
Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 113 осіб з нагоди Дня медичного працівника. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.
У документі зазначається, що медпрацівники удостоєні нагород «за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров'я, надання кваліфікованої медичної допомоги, рятування життя людей в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та високу професійну майстерність».
Зокрема, почесне звання «Заслужений лікар України» присвоєно завідувачеві відділу обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецький обласний медичний діагностичний центр» Марії Гінгуляк, лікареві обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Сергію Кушніру, медичному директорові комунального некомерційного підприємства "Міська клінічна лікарня № 3" Володимиру Кіршенблату.
У чернівецькій COVID-лікарні встановили кисневу станцію за майже 5 мільйонів
У першій міській лікарні Чернівців, яка є опорною в лікуванні хворих на коронавірус, встановили сучасну кисневу станцію. Вартість станції обійшлась місту у 4 мільйони 700 тисяч гривень.
У опорній ковід-лікарні Чернівців встановили сучасну кисневу станцію німецького виробництва. Потужність станції 650 кубометрів кисню на годину. Так киснем зможуть забезпечити від 50 до 70 пацієнтів одночасно. Врахували і питання безпеки, обрали сучасний варіант обладнання.
«Ми говоримо про достатньо потужне обладнання від німецького виробника. Тут компресори, які качають кисень. Кисень звідси подається по трубах прямо у відділення. На все це було витрачено 4,7 мільйона гривень. За рахунок потужності цієї станції, а вона складає 650 кубічних метрів на годину, ми зможемо забезпечити значну кількість пацієнтів киснем. Особлива увага до питань безпеки, тому обрали сучасне обладнання з безпечною системою подачі кисню, вона герметична, можемо говорити про повну готовність до роботи», - зазначив Юрій Лесюк, заступник міського голови Чернівців.
Чернівецькі хірурги видалили понад метровий тромб з ноги постковідної пацієнтки
4 листопада в підрозділі хірургії судин ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» провели тромбектомію – операцію з видалення тромбів із судин.
Хірургічне втручання провела операційна бригада у складі: начальника підрозділу судинної хірургії Миколи Ільчишина, лікарів судинних хірургів – Юлії Пшиборовської та Олега Масного. Через розріз довжиною до 1,5 см видалили тромб довжиною до півтора метра
Медіа агентство АСС є в Instagram
Напередодні жінка перехворіла на коронавірус Пацієнтку доправили до обласної лікарні автомобілем швидкої медичної допомоги напередодні зі скаргами на біль у лівій нозі та її оніміння, а також з показниками артеріального тиску 200/100 мм рт. ст. З анамнезу відомо, що такий стан хворої супроводжувався протягом 4-5 днів, а попередньо вона перехворіла на COVID-19. О Операція пройшла успішно і наразі стан пацієнтки стабільний. Судинні хірурги відзначають, що артеріальні або венозні тромбози на фоні коронавірусної хвороби COVID-19 – часте явище. Воно спостерігається як під час перебігу хвороби, так і в постковідний період. У цієї категорії хворих дана патологія протікає досить нестандартно – судини ніг чи рук тромбуються повністю, тобто настає тотальний тромбоз.
Відтак, 25 лютого усі області України та місто Київ розпочали вакцинацію від COVID-19. Останніми про старт вакцинальної кампанії повідомили Запорізька та Донецька області. Вакцину від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) отримали всі області України, окрім тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму.
Складна операція: на Буковині медики врятували хлопчика, який впав з висоти та травмувався
У Путильській лікарні провели унікальну операцію за участю провідних дитячих хірургів області. Для порятунку життя дитини операцію екстрено провели вночі.
Медики рятували 13-річного хлопчика, який впав з висоти та зазнав значних травм.
«У нього була тупа травма живота із розривом селезінки, контузія підшлункової залози, інші серйозні ушкодження. Внаслідок цього його не можна було транспортувати до Чернівців, тому для проведення складної операції терміново викликали бригаду дитячих хірургів на чолі з професором Олегом Боднаром. За участю хірургів та анестезіологів нашої лікарні операція тривала майже три години», - розповів директор КНП «Путильська багатопрофільна лікарня» Клементій Михайлюк.
На Буковині стартувала аеромедична евакуація
Чернівецька область увійшла до пілотного проєкту з авіаційного транспортування пацієнтів. Період реагування на виліт гелікоптера становить від 5 до 30 хвилин.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що з 1 квітня, на Львівщині на постійне чергування вже заступила бригада Авіаційної системи МВС. Окрім льотного складу, у пункті постійно чергуватимуть медики. Вертоліт, який базуватиметься на Львівщині, допомагатиме і Буковині.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами